Wpis z mikrobloga

Panowie z #siecikomputerowe i @dktr imiennie, potrzebuję na szybko polecenia: potrzeby na dość pilnie: mały! tani! najchętniej zasilany z PoE accesspoint, wystarczy 2,4GHz, wymagany transfer na poziomie modemu analogowego (chodzi o "wyciągnięcie" zasięgu wifi do pomieszczenia technicznego bok domu na potrzeby IOT, a niestety musi to być wifi z uwagi na to, co tam chcę umieścić).
Z uwagi na drugi warunek szukam wśród używek, ale wymóg PoE wrzuca mnie w świat sufitowych urządzeń typu UFO, zwykle sporo większych, niż to, czego poszukuję. Polecicie coś?
  • 14
  • Odpowiedz
@Jarek_P albo jak małe pomieszczenie to nawet jakiś groove, mam takiego z uszkodzonym gniazdem anteny, więc działa na jakieś 10m, mogę za flaszkę puścić
  • Odpowiedz
mały!


@Jarek_P: To znaczy jaki? Może se zrób pasywne PoE i użyj jakiś powszechny sprzęt, małe np MR-3020 ale to trzeba jeszcze rzeźbić zasilanie bo to na 5V chodzi więc za adapterem pasywnego poe daje się przetwornice.
  • Odpowiedz
  • 0
To znaczy jaki?


@dktr: idealny byłby taki, który wepchnę w typową puszkę osprzętową, mam w niej doprowadzony UTP i w sumie faktycznie mogę użyć dwie pary do Eth, a z pozostałych dwóch zrobić zasilanie. Kurcze, może jakiegoś repeatera z wybebeszonym oryginalnym zasilaczem, zasilonego wprost z DC tu wstawić? Przetwornica to nie problem, mam maleńkie moduły prosto z chin.

@barto125 a podasz model, co tam masz?

Loco i ten Mikrotik o wiele
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: myślałem o tym, zwłaszcza, że w "szufladzie" znajdzie się nawet Olimex, czyli sprzętowo chyba wszystko, czego potrzebuję, tylko w momencie, gdy używanego AP klasy biurowej, standardu sprzed dekady można kupić za 30-50zł, to trochę mi się nie chce, zwłaszcza, że i obudowę bym musiał do tego wyrzeźbić (co najmniej pyło i pająkoszczelną)i szczerze mówiąc, trochę mi tego Olimexa szkoda marnować do takiego zadania.Pomysł z pasywnym PoE spodobał mi się na
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Pewnie juz nieaktualne ale na przyszlosciowe rozwiazania moze wezmiesz pod uwage mikrotika map lite. Nie wiem co prawda jak z rzeczywistym zasiegiem tego malenstwa ale wydaje sie calkiem fajnym rozwiazaniem, ktore ma w dodatku zasilanie poe
  • Odpowiedz