Wpis z mikrobloga

Szybka piłka ws. złożenia zawiadomienia do #prokuratura. Jako dowód niezbędne będzie przekazanie emaili. W jaki sposób to zrobić?
* wydrukować zawartość bez metadanych (nagłówków)?
* wydrukować całą wiadomość e-mail wraz z metadanymi (nagłówkami wiadomości e-mail)?
* najpierw złożyć zawiadomienie a potem wysłać emailem wiadomości wyeksportowane do formatu EML (z nagłówkami)?
* złożyć zawiadomienie z płytą CD/DVD z wiadomościami wyeksportowanymi do formatu EML (z nagłówkami)?
Coś bardziej kreatywnego?

Zawiadomienie będzie się opierało głównie na w/w dowodach ws. próby zastraszenia i oszustwa. Brać prawnika do zapisania zawiadomienia? Sprawa jest trochę polityczna, dotyczy dołów pisowskich. Może być próba uwalenia pod byle pozorem. Czyżbym sobie sam odpowiedział na pytanie? :)

  • 7
  • Odpowiedz
* wydrukować całą wiadomość e-mail wraz z metadanymi (nagłówkami wiadomości e-mail)?


@MiKeyCo: To. Procedurami w Polsce rządzi papier. Poza tym jakieś procedury wewnętrzne mogą zabraniać otwierać pliki z zewnętrznych nośników.
  • Odpowiedz
  • 0
Zadzwoń na komisariat i tam się dowiesz w jakiej formie masz dostarczyć dowody.


@Wiskoler_double: Zamierzałem złożyć zawiadomienie bezpośrednio do prokuratury. Dotyczy przestępstwa tzw. białych kołnierzyków.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: No to prokurator czy kto tam będzie odbierał od ciebie zawiadomienie cię poinstruuje w jakiej formie dostarczyć dowody.
Ja składałem zawiadomienie o próbie wyłudzenia to policjant z wydziału przestępstw gospodarczych prosił mnie o dostarczenie maili łącznie z nagłówkami na jego adres e-mail.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: Zamierzam wysłać pocztą tradycyjną albo prze wspomnianą skrzynkę podawczą. To potem mam zadzwonić? Sami się skontaktują? Chcę to usprawnić, żeby potem nie było ten tego.
  • Odpowiedz