Wpis z mikrobloga

Według najnowszych raportów Pentagonu, stosunek strat żołnierzy #ukraina do żołnierzy #rosja prezentuje się jako 1:1 lub, w bardziej optymistycznym scenariuszu, 1:2.

Jest to tragiczna wiadomość dla wszystkich, którzy kibicują Ukrainie podczas tej #wojna. Jeśli zestawimy stosunek strat personelu jednego kraju do drugiego, a później spojrzymy na liczbę ludności obydwu tych państw, szczególnie pod kątem mężczyzn w wieku poborowym - wnioski są miażdżące...

W takim tempie, jakie obserwujemy już od ponad roku, Ukraina zwyczajnie straci ludzi zdolnych do walki, zanim Rosja się wykrwawi.

Wygląda to bardzo źle.
  • 50
@marokoko
A sorry, źle zrozumiałem. A gdzie jest ta zła wiadomość i czemu mamy się tym martwić? Naiwnym trochę jest myślenie że Rosja będzie w stanie rekrutować nowych poborowych bez końca albo że dysponuje jakimiś nieprzebranymi ilościami ludzi. Juz teraz ten kraj ma ogromny problem demograficzny. Ponad milion Rosjan w wieku poborowym wyjechało z kraju.
@Flypho: bo orkowie mają o wiele więcej rąk do walki. Napisałem - jeśli taki stosunek strat się utrzyma, to Ukraina nie będzie miała kim walczyć. Skończy im się personel, zanim Rosja się wykrwawi
@Flypho: rozumiem ten sentyment. Na papierze ma on sens. No ale nie mogę nie przytoczyć tutaj przykładu Bachmutu. Orkowie zajęli go, bo byli gotowi na poświęcenie niewyobrażalnej liczby żołnierzy. Tutaj jednak wygrała ilość z jakością. A to tylko jeden przykład
@marokoko
To nie sentyment a bardziej suche liczby. Sami Rosjanie #!$%@? przed mobilizacja, zastanów się chwilę dlaczego w Rosji do tej pory nie ogłoszono pełnej mobilizacji.
@marokoko: Dobra gównorower przegiąłeś, puszczam twoje dane. Czas poobserwować co sie stanie, i nie, z wykopu nie usuniesz, bo tu będą tylko linkowane.