Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
mam pytanie odnośnie cen #prad #tauron #wroclaw - po tegorocznej podwyżce cen prądu przywitały mnie cudowne rachunki z Tauronu.
Mieszkam w mieszkaniu (56m2, 2 pokoje, stare budownictwo), ogrzewanie: 2 piece akumulacyjne (w pokojach), bojler.
W domu podstawowe sprzęty rtv / agd.
Roczne zużycie ok 8-9 MWh

Umowa: Kompleksowa
Typ zasilania: 3-fazowy
Sposób rozliczenia: Rozliczenie rzeczywiste
Taryfa OSD: G12
Produkt: Taryfowy
Pakiet: DO Komfort Plus

Może ktoś podpowiedzieć, czy warto sprawdzać oferty innych dostawców prądu? Czy orientuje się ktoś na jaką ofertę we Wrocławiu warto zwrócić uwagę?

Wrzucam w zdjęciu porównanie rok do roku.
gangolsena - Cześć Mirki,
mam pytanie odnośnie cen #prad #tauron #wroclaw - po tegoro...

źródło: prad-porownianie-1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@gangolsena: napisz moze ile miesiecznie placisz, poza sezonem grzewczym, bo z tych zalacznikow to ciezko odczytac.

Dla porownania moi starsi:
60m^2 3 pokoje kamienica piec gazowy do grzania cieplej wody. Tv strzelam ze z 16h/dobe. Srzet rtvagd okolo 6-7 letni. Laptop do pracy ~10h dziennie.
Rachunek z taurona to jakies 150zl misiecznie taryfa g11.
  • Odpowiedz
Płaciłem za miesiąc ok 250 zł - 380zl. / zużycie ok 400-500
W sezonie grzewczym od 480 - 600. / zużycie ok 1000-1100

Teraz za sezon grzewczy miałem 980-1100 / zużycie ok 1000
Pierwszy miesiąc z kilkudniowym grzaniem - 640 / zużycie 520
  • Odpowiedz
@gangolsena: niebzastanawiales sie z czego moze wynikac tak duze zuzycie?

Tauron ma cos takiego jak moj licznik czy tam e-licznik, gdzie sa ladne wykresy dobowego i miesiecznego zuzycia. Moze masz jakis stary sprzet ktory zre jak #!$%@?.

Nawet z grzaniem wody boilerem rachunki sa bardzo wysokie.
  • Odpowiedz
To jest z druga taryfa? Bez jakis oplat marketingowych czy co tam ostatnio wprowadzali za zlodziejstwo, ja mam G11 ale rozumiem ze jak masz akumulacyjne to 2 taryfy. Ja mam kolo 150, nic niepotrzebnie sie nie pali, TV malo, indukcja, piekarnik ze 2-3x na pizze w tygodniu i 2 laptopy. W lecie chyba 180 bo jeszcze klima. Metraz nie ma znaczenia przeciez a liczba odbiornikow podlaczonych i jakich ;-)
U mnie 2.7MWh
  • Odpowiedz
@gangolsena: od tego roku (2023) stawka VAT wynosi 23%. W poprzednich latach płaciliśmy VAT 5%. Na zwiększenie rachunków, prócz stawki VAT, doszły jeszcze kwoty składowe za tzw. opłaty okołoabonamentowe i nowe przeliczniki. W styczniu 2023 też był u mnie lekki zawał na widok rachunku. Telefon do Taurona i powyższe co w słuchawce mi przekazano. U ciebie dodatkowo sposób ogrzewania może też ciągnąć zużycie. Generalnie, taniej już było. Wkrótce będziemy siedzieć przy
  • Odpowiedz
  • 0
@MaJeM0: dokładnie, zapomniałem, że VAT poszedł w górę... Wszystko się wyjaśniło.
Ale zakupiłem przy okazji mierniki do kontaktu i sprawdzam pokolei zużycie.
  • Odpowiedz
  • 0
@gangolsena przekroczyłes już dawno 2000kwh po niższej stawce, przez co wskoczyłeś na wyższa stawkę za kWh. Do 2000kwh miałeś tańszy prąd z tarczy solidarnościowej, poczytaj może jesteś uprawniony do wyższych limitów to co zrobią korekte
  • Odpowiedz