Wpis z mikrobloga

#przegryw
Oglądam na YT filmiki, gdzie ludzie pokazują swoje domki: a to jakaś rudera na wsi odremontowana na błysk, a to ktoś kupił działeczkę pod lasem i postawił ładny domeczek w jakimś tam stylu rustykalnym. Wszystko to wygląda mega po takiej renowacji, nawet jakieś stare rozklepane drzwi do piwnicy albo jakieś belki drewniane wystające machnięte jakimiś preparatami tak, że wyglądają na vintage & wgl.

I tak się zastanawiam skąd ci ludzie wiedzą co i jak w ogóle zrobić, żeby taki remont ogarnąć, skąd biorą fachowców, jak to ogarniają takie rzeczy, co i jak z ogrzewaniem, jakieś podłogówki, wentylacje, okna, izolacje fundamentów, dzikie węże. Jako spierdox nie mam w ogóle pojęcia jak ogarnąć taki projekt, w ogóle mi się w pale nie mieści, że ze swoją indolencją mógłbym takie przedsięwzięcie podjąć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Żeby też ogarnąć dobrych fachowców to trzeba też ludzi znać, bo wszystko chodzi w tej branży z polecenia.

I to jest dla mnie nawet gorsze niż brak kontaktów towarzyskich, brak tej yebanej sprawczości i zaradności, który lokuje cię jeszcze niżej niż level creepa.
  • 14
  • Odpowiedz
@cichy-spokojny-grzeczny: budowlanka to nie latanie na księżyc
dzisiaj większość know-how jest dostępna na YT, oczywiście, zawsze się znajdzie ktoś kto ma konto na elektrodzie i Ci powie, że jak architekt nie obliczy ilości kleju na m2 to Ci płytki odpadną, ale budowlanka wymaga bardziej fizycznego zacięcia i dużo cierpliwości
  • Odpowiedz
@cichy-spokojny-grzeczny: bywa tak, że do jednej firmy zadzwonisz i masz podłogówkę, pompę ciepła, klimatyzację, wentylację, kominek i fotowoltaikę.
Ludzie albo siedzą w temacie remontów, odrestaurowania domów, projektów albo kupują projekt. Niektórzy mają jakieś pomysły i próbują metodą prób i błędów zrobić coś fajnego. Nie każdemu się udaje, ale się uczą.
Nie wszystko na tych filmach jest takie piękne jak się wydaje, ta modna blacha co tak walą na elewacje hałasuje jak
  • Odpowiedz
@itsoverforme32445: Jesli ja oski to ty też oski, przecież peklowałeś (bez gumy) więcej niż ja(chyba), a staty genetyczne masz podobne.

tajemnicze zniknięcia

Ale jakie zniknięcia, inny mi pisał że bez przerwy na mirko siedze xD Od czasu wprowadzenia wykopu2.0 porzuciłem mentalnie tą stronę.
  • Odpowiedz