Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś chce ominąć nowe ograniczenie Netflixa dot. współdzielenia konta to wystarczy utworzyć serwer VPN na routerze, wysłać wszystkim login i hasło, ustawić w programie VPN automatyczne łączenie tylko po uruchomieniu Netflixa (opcjonalnie) i po sprawie. Nawet jak ktoś nie będzie fizycznie w gospodarstwie domowym to będzie miał adres IP gospodarstwa domowego.

Musisz mieć własny router a nie od usługodawcy.

#netflix #netflixrodzina #netflixpl
  • 21
  • Odpowiedz
@Grzegorz93: Najłatwiejszy VPN do ogarnięcia i można zainstaować na wszystkim, nie potrzeba grzebać w routerach, po prostu instalujesz na laptopie/smarkfonie i działa - Tailscale.
  • Odpowiedz
Na kompie-serwerze (nazwijmy go Serwer) klikasz prawym i wybierasz "Run Exit node", na wszystkich innych urządzeniach wybierasz Use Exit Node - "Serwer" i wszystkie klienty są widziane w internecie jakby były Serwerem. Co więcej uruchamiasz na smarkfonie klienta, łączysz się z Serwerem i ustawiasz hotspota do którego możesz podłączyć prez Wifi telewizor na którym nie można zainstalować klienta Tailscale.

Tailscale
amamoh - Na kompie-serwerze (nazwijmy go Serwer) klikasz prawym i wybierasz "Run Exit...

źródło: taiscale

Pobierz
  • Odpowiedz
@Grzegorz93: A cały ruch nie idzie wtedy przez router gospodarstwa domowego? Bo dobry upload by trzeba mieć.
Na szczęście w Turcji bez zmian i taniej.
  • Odpowiedz
@lunga: Z nowego regulaminu wynika że wystarczy raz ma miesiąc się połączyć z "Domu" czytaj Serwera z netflixem żeby przez resztę czasu korzystać bez VPNa.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki, też fajna metoda i prostsza niż postawienie VPN na routerze. U mnie niekoniecznie się spisze bo korzystam z włączonego VPN 24/7 na Chromecast 4.
  • Odpowiedz
@Grzegorz93: no tunel ipsec do domu to prosta sprawa dla większości ludzi xd dobra porada xd jeszcze mikrotiki niech kupują żeby sobie sieć w domu postawić xd zapomniałeś powiedzieć tylko, że w jednym z gospodarstw musi być publiczne ip
żadnego kombinowania, #!$%@? tę platformę i tyle. najdroższe vod i największa propaganda i jeszcze każą sobie dopłacać po tylu latach współdzielenia kont za tę funkcję. niech giną i niech #!$%@?ą.
  • Odpowiedz
A jeśli moje gospodarstwo domowe składa się z 3 lokalizacji: mieszkanie, dom na wsi, domek letniskowy i wszędzie mam inne publiczne IP.
Rozumiem że w takim wypadku zwyczajnie na każdym urządzeniu potwierdzam że każde z tych 3 urządzeń to moje gospodarstwo domowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@amamoh: U mnie gdy połączę smartfon z postawionym serwerem na laptopie zgodnie z instrukcją, i udostępnię hotspot wifi do android tv, to telewizor ma adres ip sieci komórkowej a nie taki sam jak na telefonie - mimo, że smartfon ma taki sam adres jak laptop
  • Odpowiedz
@amamoh nie wiem czy dobrze zrozumiałem? instaluje na telefonie Tailscale, reszcie znajomym także. wszyscy logujemy się na to samo konto i tam są widoczne 4 urządzenia. Na telefonie zaznaczam RUN EXIT NODE, a na reszcie urządzeń przypisuje USE EXIT NODE (na komputerze bo na telefonie nie mam takiej możliwości?). wtedy wystarczy na telefonie uruchomić Netflix i swoj profil, następnie rozłączyć się z serwerem i będzie gitara? czy dodatkowo każdy z nas musi
  • Odpowiedz
serwer tailscale uruchamiasz na kompie w głownym miejscu zamieszkania i włączasz EXIT Node,
na android TV u pijawek instalujesz Tailscale i wybierasz Use Exit Node.
Na YT są tutoriale łącznie z kanałem Linus Tech Tips łopatologicznie jak to zrobić.
Ja przynajmniej na 3 urządzeniach mogę uruchomić serwer ponieważ zawsze są uruhomione: NAS, Home Assistant i Ubuntu prawie na wszystkim da się to zainstalować.
  • Odpowiedz
@amamoh dzięki, spróbuję. czyli tworzę na kompie serwer TAILSCALE (nie musi być włączony 24h tylko wystarczy go włączyć 1x /mc żeby ominąć blokadę?) czy pijawki muszą tworzyć hotspota żeby połączyć np tv z telefonem gdzie włącza Tailscale czy nie ma potrzeby i grunt żeby po połączeniu do Tailscale uruchomiły netflixw i swojego użytkownika?
  • Odpowiedz
@amamoh: coś nie pykło z TailScale... zainstalowalem na komputerze, zgodnie z YT, ustawiłem jako ExitNode, na pijawkach zainstalowalem, wlaczyli Exit Node i mogli wybrać mój komputer. Następnie na telefonie uruchomili Netflix ale i tak wolalo o ustawienie konta jako głównego, tym samym mnie po pewnym czasie wywaliło.
Pytanie - jaki kolejny krok po ustawieniu na ich telefonach Use Exit Note powinni zrobić żęby Netflix myślał że są u mnie w domu
  • Odpowiedz
Czy na telewizorach mają android TV? Jeśli tak to olać smartfona i zainstalować tailscale na TV. Jeśli mają jakieś Mi Boxy czy inne przystawki z androidem to tak samo. Bo wygląda na to że na smartfonie działa ale juz udostępniona sieć omija VPNa :/
  • Odpowiedz
@amamoh: nie telewizory bez android tv (tinzen). Chyba, że po połączeniu przez Tailscale (w Smartfonie), muszą dodatkowo na telefonie utworzyć Hot Spota, z którym połączą telewizor ?
  • Odpowiedz