Wpis z mikrobloga

738/1000 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S cdn…

The Blair Witch Project

Oglądamy zapis wideo, który został odnaleziony po grupce studentów, którzy wybrali się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu śladów legendy o wiedźmie. Ogólnie świetny pomysł jak się liczy na sukces przedsięwzięcia :)
W sumie, to kultowy film, który każdy już chyba zaliczył…

Reżyseria: Daniel Myrick i Eduardo Sánchez
horror
IMDb: 6.5/10
https://www.imdb.com/title/tt0185937/
https://upflix.pl/film/zobacz/blair-witch-project-1999
Pobierz WLADCA_MALP - 738/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   ...
źródło: blair
  • 26
@szuleer: Ten film wynalazł podgatunek found footage ("Cannibal Holocaust" się nie liczy bo to był film w pełni fabularny, a "The Last Broadcast" mimo podobnego pomysłu był po prostu idiotyczny) i jego odkrywczość potwierdza fakt, że przez następną dekadę połowa horrorów to były (mizerne z reguły) próby skopiowania tego motywu. Nie wiem co masz na myśli przez "słabo zrealizowany", bo użycie tanich kamer cyfrowych czy minimalnego doświetlenia jest tu celowym zabiegiem.
@salad_fingers: dwie rzeczy mylisz.

Jedna to wprowadzenie nowej rzeczy. No tutaj nie można ekipie odmówić innowacyjności, chociaż takie motywy były mielone miliony razy w literaturze (odnalezione pamiętniki), film mógł powstać dopiero niedawno, bo wcześniej po prostu nie było w sprzedaży kamer, które mogliby mieć jacyś zwykli studenci. Zrobili to pierwsi jako film, to im trzeba oddać, ale jakby nie oni, zrobiłby to ktoś inny rok później. Wcześniej się nie dało, z
Zrobili to pierwsi jako film, to im trzeba oddać, ale jakby nie oni, zrobiłby to ktoś inny rok później.


@tomtom666: Chcesz powiedzieć, że jedyną zaletą filmu, jest bycie pierwszym w gatunku. Ale to nie do końca prawda. Zasadniczo pierwsi byli twórcy "The Last Broadcast" - warto zobaczyć ten film właśnie po to, żeby się przekonać, że nie wystarczyło mieć pomysł i zrobić go wcześniej od innych.

wykonanie i ogólna jakość. I
@WLADCA_MALP Oglądałem go co prawda wiele lat po premierze, ale wystawiłbym mu 2/10. Jestem jednak w stanie zrozumieć jego wysokie oceny, impakt na kulturę był ogromny ze względu na nowatorską konwencję. Dla ludzi oglądających to w roku premiery mógł być rzeczywiście straszny i nawet mogli myśleć, że wydarzenia w filmie działy się naprawdę. Jednak film musiał się tragicznie zestarzeć, bo ani ja ani żaden z moich rówieśników nie ma o nim dobrego
@salad_fingers: film ktory notabene zrewolucjonizowal nie tylko horrory ale wiele innych gatunkow, zrobiony za 60k gdzie reakcje aktorow sa realne bo sami nie wiedzieli w czym graja do konca

https://video-images.vice.com/_uncategorized/1563285108963-Screen-Shot-2019-07-16-at-95128-AM.png

aktorzy grali pod swoimi oryginalnymi nazwiskami, zostalo im zabronione pojawianie sie juz po nagraniu czy nawet kontaktowanie z rodzina, ale wykopki sie zesraja, ze no w sumie 2/10 xD, no i ciekawi mnei jakie sa ich ulubione filmy w tym gatunku
Jesteś drugą osobą z tym zdaniem, ale jeszcze nikt w wątku nie podał choć jednego merytorycznego argumentu za tą gównianością.


@salad_fingers: To może ja się włączę do dyskusji. Ten film jest zwyczajnie nudny. Dosłownie z 80% czasu trwania to błądzenie po lesie i dialogi typu, że zgubili mapę, nie wiedzą gdzie są, że coś słyszeli/widzieli itd plus tona #!$%@?ów na zasadzie "O mój może nigdy stąd nie wyjdziemy". Oglądałem ten film
@dullboy: Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej whisky 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki szkaluje BLAIR
@czlowiekzcegla: Horror zawsze wymaga od widza wyobraźni i zawieszenia niewiary. Co jest przerażającego w "Dziedzictwu"? Że babka łazi po suficie? A co w "Shutter"? Że duch lewituje za samochodem? A co w "Pile"? Że typ piłuje sobie protezę? Te filmy się ogląda jak każde inne fantasy - na chwilę kupujesz wizję twórcy i dajesz się przekonać, że istnieją duchy, że zombi jedzą mózgi, że psychopata coś tam. (Chyba, że oglądasz filmy
dialogi typu, że zgubili mapę


@czlowiekzcegla nie zgubili, tylko chłop ją wyrzucił bo mu psycha siadała

nie wiedzą gdzie są, że coś słyszeli/widzieli itd plus tona #!$%@?ów na zasadzie "O mój może nigdy stąd nie wyjdziemy


to samo. Tak reagowali na to co się działo. Oglądałeś ten film na pewno ostatnio?

Wtedy ten film zrobił na mnie ogromne wrażenie, bo właśnie nie wiedziałem czy to jest naprawdę czy to tylko film. Więc
Dosłownie z 80% czasu trwania to błądzenie po lesie


@czlowiekzcegla: a no i jeszcze to, po prostu nieprawda. Pierwsze 20 min to wstęp, ostatnie 20+ to już psychoza i zmierzanie do końca. Zostaje 30-40min "łażenia po lesie". Dzięki za merytoryczną dyskusję
@salad_fingers: @dullboy Mówcie co tam chcecie, dla mnie ten film jest nudny i tyle. Taka jest moja opinia, takie mam zdanie. No co mam zrobić? Przyznać wam rację wbrew swoim odczuciom?

To co da się obiektywnie docenić w tym filmie czyli że stworzył nowy podgatunek, że miał taką a nie inną koncepcję i ze odniósł sukces doceniam. Jednak to co czuję subiektywnie na tym filmie to nuda. Mordeczki to tak nie