Wpis z mikrobloga

mózg mi paruje ( ͡° ʖ̯ ͡°) prawie 4 lata razem, 2 mieszkania i robi się padaka. no kłócimy się ostatni niemal dzień w dzień. raczej o pierdoły, ale generalnie schemat jest ten sam: ja mam żal, że jest taka, a nie inna, ona plujs czymś podobnym do mnie i koło się zamyka. no się #!$%@? nie dogadujemy ( ͡° ʖ̯ ͡°) pokłócimy się, udaje się "wypracować" jakichś schemat, kompromis. jest ok przez tydzień max dwa i znowu to samo. ja zaczynam się #!$%@? o to i to, mówię jej, że to i to mnie irryue, ona odbija piłeczkę i tak się bujamy w tym #!$%@?. a już punktem zapalnym jest to, gdy mówi no, że jest tak samo i w ogóle, gdzie ja naprawdę małymi krokami się staram się coś zmieniać. mówi, że nie podoba jej się to i to to zaczynam później na to uważać i to zmieniam. aż się we mnie gotuje jak mi mówi, że jest tak samo, gdzie naprawdę się staram, a dodatkowo usłyszę "no dlaczego ja mam się zmienić skoro Ty nic nie zmieniasz" zwyczajnie mi wtedy przykro.

ktoś powie no najlepiej się rozstać. tak... ale nawet sobie nie potrafię tego wyobrazić i wiem, że ona ma tak samo (albo mi się wydaje). nasz jedyny (a zarazem główny) problem to komunikacja. eh. terapia dla par? w sumie myśleliśmy, ale raczej to ja jestem na nie bo nie wiem, nie czuję tego bym obecnej osobie "spowiadał" się ze swojego życia.

co mam robić? co mamy robić? z jednej strony sporo rzeczy przeszliśmy razem i to nas spaja bo naprawdę, ale było sporo gówna od problemów finansowych po wypadek i daliśmy radę, a niszczy nas brak wspólnego języka, komunikacja. jestem ciekaw czy ktoś z was miał takie problemy i udało się to przetrwać czy jednak coś takiego dąży do jednego czyli końca?

#zwiazki
  • 9
@zielony_goblin wg mnie terapia par to dobra rzecz. Przed pójściem na terapie możecie ewentualnie przeczytać oboje dwie książki o relacjach i spróbować te książki omówić (są tam tez testy, wiec każdy robi test czyta książkę i omawianie wyniki swoich testów i wnioski z książki). Ogólnie to co opisałeś w poście to za mało by ocenić czy to już trzeba się rozchodzić czy jest jeszcze jakaś szansa. Kłócić się tez trzeba nauczyć tak