Wpis z mikrobloga

#rimworld
Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych graczy:
1. Jak w dalszych etapach gry pozyskiwać surowce typu żelazo lub komponenty, wiem, że da się je jakoś wydobywać spod ziemi i ewentualnie handlować.
2. W jaki sposób najlepiej zarabiać srebro, sam zacząłem od robienia jointów i ich sprzedawania ale nie jest to jakoś wydajne.
3. Jak właczyć mody? czy one włączaj się automatycznie bo ich dodaniu?
  • 10
  • Odpowiedz
@razor172: 1. możesz poszukać modów, które oferują nowe sposoby pozyskiwania żelaza i komponentów (albo ich produkcję) - poza tym handel i deep drillowanie

2. jednym z najłatwiejszych sposobów jest ogarnięcie dobrego artysty, który masowo produkuje małe rzeźby z różnego rodzaju cegieł, jeżeli ma wysoki skill, to są one sporo warte, a powstają relatywnie szybko

3. Po odpaleniu gry po prostu kliknij w przycisk mods i zaznacz odpowiednie mody
  • Odpowiedz
@razor172:
1. Ground-penetrating scanner + deep mining drill, przetapianie steel slagów, dekonstrukcja rozwalonych mechanoidów
2. Z narkotyków chyba flake jest najbardziej opłacalne, poza tym opłacalna jest produkcja wysokiej jakości ubrań z drogich materiałów (thrumbofur, devilstrand) jeśli masz postać z wysokim craftingiem
3. W menu głównym gry masz Mods, tam przesuwasz mody między kolumnami gdy chcesz je włączyć/wyłączyć, domyślnie są wyłączone
  • Odpowiedz
@razor172:
1: Handel albo wiertnica głębinowa dla żelaza a komponenty nauczysz się wytwarzać, ale też mocno będziesz zależny od handlu.
2: Jest bardzo wiele sposobów na zarabianie, w zasadzie każdy sposób jest dobry. Sam osobiście lubię sprzedawać narkotyki, ale możesz to samo robić z meblami, żywnością i innymi rzeczami. Jak chcesz dokaldniejsze dane to masz strone na Wiki, ale matematykę zostawiam tobie xd
https://rimworldwiki.com/wiki/Money_making_guide
3: Mody są zbędne
  • Odpowiedz
  • 2
@Kagernak: @Jake_921 @obelusie_na_teutatesa Ewentualnie myślałem jeszcze o wypuszczaniu karawany do pobliskich górzystych terenów i stamtąd ściągać surowce, tylko tutaj trzeba by mieć jakieś zwierzęta z dużym udźwigiem a ja hoduję lamy. Plus jeszcze jedno pytanie, czy napadacie na wioski obok i czy jest to opłacalne?
  • Odpowiedz
@razor172: Zyskowne tak, ale w cholerę ryzykowne i nie lubie tracić swoich ludzi, dlatego aż tak się w to nie zagłębiałem, co najwyżej jak wyskoczy zadanie z ratowaniem jakiegoś typka, albo gdy pojawi się losowy obóz, który na przykład ma 300 drewna a ja siedzę na pustyni xd.

No niestety zwierzaki juczne trzeba mieć obowiązkowo. Mawoły, jaki, konie, osły i słonie sie przydają, ale lamy też są spoko tylko trzeba ich
  • Odpowiedz
2. W jaki sposób najlepiej zarabiać srebro, sam zacząłem od robienia jointów i ich sprzedawania ale nie jest to jakoś wydajne.


@razor172: @Kagernak @Jake_921 Proszę nie zapominać o handlu organami - szczególnie jeżeli rozważasz grę z modami - wtedy polecam Harvest Organs Post Mortem umożliwiający wydobywanie sprawnych organów ze świeżych poległych
  • Odpowiedz