Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu #heheszki #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zachowanie krótkiego obszaru spawania pozwala na zmniejszenie ilości powstającego tlenku cynku (jest szkodliwy dla zdrowia)


https://allweld.pl/spawanie-mosiadzu

Jeśli już to tlenek ołowiu (o ile stop miedzi ma go w swoim składzie). Z takich stron nie da się dowiedzieć praktycznie nic poza tym co kupić i od kogo, o ile ktoś nie ma pojęcia o temacie i metodach stosowanych przez ludzi od marketingu.

Stosowany jest jako dodatek do farb i lakierów, w kosmetyce i ceramice oraz jako wypełniacz i stabilizator gumy, kauczuku i tworzyw sztucznych, do produkcji mas izolacyjnych, zasypek, środków do impregnacji drewna. Pierwotnie, jako pigment, został wprowadzony w 1779 roku, od 1834 roku jako „biel chińska” stosowany w gwaszu, w farbach olejnych od ok. 1850 roku.


Wikipedia
tojestmultikonto - #januszebiznesu #heheszki #pracaspawaczamnieprzeistacza
Zachowanie...

źródło: i-amara-masc-cynkowa-20-g

Pobierz
  • 11
@tojestmultikonto: Co za bzdura, porównujesz maść do wdychania oparów.

Uznano, że skutkiem krytycznym narażenia zawodowego na frakcję respirabilną cynku i jego związków nieorganicznych jest „gorączka metaliczna”, która występuje głównie jako skutek ostrego narażenia i nie pozostawia następstw długotrwałych, a w narażeniu przewlekłym występuje jako efekt związany z nawrotami objawów zatrucia ostrego. Za skutki krytyczne narażenia na frakcję wdychalną uważa się zaburzenia czynnościowe płuc i objawy astmatyczne.
@Pirad: https://en.wikipedia.org/wiki/Polymer_fume_fever

W zasadzie dostarczanie energii w postaci ciepła do czegokolwiek może być szkodliwe, nawet teflon, którym pokrywa się powierzchnię patelni aby nie przywierały do niej potrawy może wywoływać podobne objawy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Metal_fume_fever

Co się zaś tyczy gorączki i problemów z układem oddechowym po ekspozycji na pary metali, cynk nie jest jedynym metalem, który może poważnie zaszkodzić człowiekowi. Nie tylko spawacze są narażeni na wdychanie metali, pary to tylko jedna z możliwości,
@tojestmultikonto:

Co się zaś tyczy gorączki i problemów z układem oddechowym po ekspozycji na pary metali, cynk nie jest jedynym metalem, który może poważnie zaszkodzić człowiekowi. Nie tylko spawacze są narażeni na wdychanie metali, pary to tylko jedna z możliwości, można też wdychać trujący proszek, tnąc coś albo szlifując.

Przecież to nie ma sensu.

Praktycznie wszystkie pyły są szkodliwe, stąd pylica płuc.

Problem w tym, że ludzie uważają, że to temperatura.
Za bardzo szkodliwe uważa się opary metali i chemikaliów. Stąd wyciągi przy stanowiskach chemicznych, spawalniczych i lutowniczych- to wszystko, temperatura to rzecz wtórna. Zbyt wysoka lub niska może mechanicznie uszkodzić układ oddechowy.


Ale ja nie piszę o wdychaniu zimnego lub rozgrzanego powietrza. Jestem w stanie połączyć srebro z ołowiem i cyną mimo, że grot lutownicy ma poniżej 400 °C. Oficjalnie srebro topi się w temp. 961,78 °C. Ja nie
czyste srebro tak przetop, jestem ciekaw czy Ci sie uda.


@RobBobb: Przetapiam drucik 925, tylko dodaję go bardzo niewiele ~1% i trwa to około 10 -15 minut zanim nie będę w stanie odszukać tego kawałeczka w stopie cynowym. Maksymalnie stopiłem 3-5% czystego srebra w takiej próbie. Stop w mojej ocenie zrobił się odrobinę twardszy i zwiększyła się jego temperatura topnienia. Drut ciężko mi jest stopić palnikiem gazowym (płomień ma podobno ponad
@tojestmultikonto: czyli rozgrzewasz srebro do temperatury topnienia srebra i je topisz, więc wszystko zgodnie z prawami fizyki.

Stop w mojej ocenie zrobił się odrobinę twardszy i zwiększyła się jego temperatura topnienia. Drut ciężko mi jest stopić palnikiem gazowym (płomień ma podobno ponad 1000 stopni celsjusza).

Wszystko zgodnie z prawami fizyki, łącząc srebro z stopem cyny, zwiększasz temperaturę topnienia tego stopu (zwiększa się udział srebra/pojawiło się w stopie srebro).