Wpis z mikrobloga

#pc #komputery #komputer #laptop #zasilacz

Komputer zgasł, laptop (z wyjętą baterią, bo dawno już była martwa a laptop i tak stoi w jednym miejscu). Podczas normalnego używania, wyłączył się. Zgasły wszystkie diody (normalnie przy wyłączonym laptopie stale świeci dioda podłączenia do sieci) na laptopie i na zasilaczu. Zasilacz - takie bydlę Delta 330 W, 19.5 V, 16.9 A, (laptop Clevo). Odłączyłem zasilacz od sieci i podłączyłem ponownie - lampki się zaświeciły (na laptopie i na zasilaczu). Po włączeniu laptopa natychmiast wszystko gaśnie.

Jakieś pomysły? Bardziej walnął zasilacz czy game over z laptopem? Mam nadzieję że to zasilacz (nówka kosztuje najmniej "tylko" 3 stówy). Serwis RTV mi to jakoś zdiagnozuje/naprawi? A jak zasilacz to da się gdzieś naprawiać zasilacze laptopów?
Bartholomew - #pc #komputery #komputer #laptop #zasilacz

Komputer zgasł, laptop (z w...

źródło: Nowy-OEM-Delta-19-5V-16-9A-330W-ADP-330AB-D-4DIN-Adapter-AC-dla-XMG.jpg_Q90

Pobierz
  • 5
@Bartholomew: klasyczny objaw zwarcia trzymaj kciuki że poleciał tranzystor od procesora, a nie od grafiki. Jak masz mega farta to tylko jakiś kondensator zdechł.
A gaśnięcie diody przy próbie włączenia oznacza przeciążenie zasilacza, włącza się zabezpieczenie. Więcej razy nie próbuj włączać bo jeszcze coś więcej poleci