Wpis z mikrobloga

Jak się wkręcić w świat anime? W liceum obejrzałem wszystko, co było związanie z Neon Genesis Evangelion i bardzo mnie się podobało. Później nic więcej nie oglądałem, a dzisiaj mam 33 lata. Także pytam: jak wejść w świat anime? Skąd mam wiedzieć, co warto obejrzeć? Od czego zacząć?
#anime
  • 11
@dziobnij2: Nie wiem jakie masz gusta, ale ja osobiście się wkręciłem w anime od Death Note, pewnie jak wielu innych ludzi ;3 albo możesz spróbować też Mirai Nikki, bo też nawet ciekawe było, to są już trochę starsze tytuły, może ktoś inny ci poda coś świeższego
@dziobnij2: jak korzystasz z Netfliksa, to mają sporo dobrych klasyków w ofercie. Co jest dobre? Topka Filmwebu, Imbd czy MyAnimeList. Jestem trochę młodszy od ciebie, ale w mojej opinii (poza kilkoma wyjątkami) nic sensownego od dekady nie wyszło. Także celuj w produkcje z lat 90 do ~2013. Jeżeli miałbym polecić jeden tytuł, nie znając w ogóle twojego gustu, to poleciłbym Monster. Bardzo klimatyczny dreszczowiec osadzony w Europie lat 1990-2000.
@dziobnij2: Zerknij na zestawienie MAL. Nie chodzi o to, byś wybierał tytuły jak leci, ale zerknij co ci odpowiada z opisu i to sobie obejrzyj.
Osobiście polecam film Red Line. To jest dawka szalonej akcji, którą lubię w anime.

nic sensownego od dekady nie wyszło. Także celuj w produkcje z lat 90 do ~2013.

@CXLV: O ile samemu lubię ten okres, to nie mogę się zgodzić, że nic sensownego nie
@dziobnij2 kolega polecił myanimelist i topki ale ja bym dodał od siebie, żeby szukać tych samych gatunków jakie oglądasz na co dzień i tak dobierać sobie tytuły.
Sprawdzić recenzje albo polecajki anituberów na YouTube.
jak oglądałeś eve w liceum to polecam ogarnąć sobie rebuildy evangeliona.
@KsyzPhobos chłop ma 33 lata a ty mu Mirai Nikki polecasz .
@CXLV nic od dekady?! fr?
Filmweb nie nadaje się na żadne topki. Za mało ludzi
@KsyzPhobos nie znasz jego gustu.
Mirai Nikki był średni jak wychodził, a co dopiero teraz jak się zestarzał. liczba negatywnych recenzji na mal jest przytłaczająca. Nie jest to tytuł do polecenia dla każdego i nie na start. Nie widzę sensu polecenia tego, chyba że chciałeś przestawić mu historię powstania archetypa yandere.
@SwidraVytra: Nie znam jego gustu bo nie podał i sam to zaznaczyłem w mojej wypowiedzi. Chciał się wsiąknąć w anime to podałem mu Death Nota jako taki klasyk a Mirai to coś opcjonalnego co mi szybko wpadło do głowy, jakby chciał więcej rekomendacji i podał swoje typy to może mógłbym pomyśleć i podać coś więcej i lepiej dostosowane ;3
@SwidraVytra: To raczej nie pretensjonalność, ale tak czy siak nie ma co się przejmować dyskusją ;3 trzeba tylko pamiętać jak ją dobrze prowadzić, bo często ludzie potrafią zbyt szybko stać się defensywni, czy zrozumieć coś bardziej negatywnie, i mogą brzmieć agresywnie, też tak mam, dlatego czasem staram się dalej wymieniać zdaniem zamiast uciekać od dyskusji itp.
A Mirai Nikki czasem mogło być irytujące i nienajlepsze, postacie średnie, ale jednak to jedno