Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje porady xD Projektant wybrała mi na ścianę takie coś a'la beton i zaproponowała żeby kupić tapetę. Wybrała mi jedną ze strony photowall.pl. To jest firma szwajcarska chyba i niekiedy w opiniach piszą, że te tapety są słabej jakości i drogie. Jedna ze znajomych mówi, że podobny efekt uzyskam farbą imitującą beton.

Znacie jakieś dobre firmy z tapetami? Lepiej iść w tapetę czy farbę? Czy może jeszcze jest coś innego?

#remontujzwykopem #remont #mieszkanie
Lilijann - Mirki potrzebuje porady xD Projektant wybrała mi na ścianę takie coś a'la ...

źródło: 345460264_773309974396586_1474844622476160213_n

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Lilijann: nie idź w tapetę. To wygląda strasznie w 95% przypadków. W sumie to nie widziałem jeszcze dobrej fototapety(bez widocznej kompresji pliku graficznego).
Na YT jest pełno filmów pokazujących jak zrobić imitację betonu i kamienia na ścianie. Pooglądaj je i dobierz sobie efekt jaki chcesz osiągnąć.
  • Odpowiedz
@Lilijann: jak widziałaś, to po co pytasz? Te tapety kosztują minimum 120pln za M2, czyli na średnią ścianę 4x2,5m wychodzi 1300pln za tapetę + pewnie min 500 PLN za fachowca który przygotuje ścianę i przyklei tapetę.
W tym wszystkim ryzykujesz partacza który zniszczy materiał i to, że fotodruk będzie słabej jakości ( nie mówię tu o fakturze tapety, tylko o kompresji pliku z którego tapeta jest drukowana) będzie wkurzał do końca
  • Odpowiedz
@Lilijann: na pewno zależy od firmy, ale jak wspomniałem jeszcze nie widziałem fototapety, która mnie osobiście by usatysfakcjonowała. Niestety druki tego rozmiaru wymagają mega dobrego zdjęcia źródłowego.
  • Odpowiedz
@Lilijann: moim zdaniem powtarzający się wzór eliminuje tapetę mającą imitować naturalny kamień lub beton, który z natury jest niepowtarzalny, ale kto co lubi. Przynajmniej jakościowo/graficznie są lepsze od drukowanych fototapet.
  • Odpowiedz