Wpis z mikrobloga

Mireczki, przez 18 lat omijała mnie ta gierka, ale ponieważ przeżywam kryzys growy, szukam czegoś co mnie wciągnie na długie godziny. Wybór padł na wowa. Będę grał sobie tak na spokojnie, z 2-3h dziennie.
W związku z tym, mam w sumie dwa pytanka.

1. Jaki serwer jest taki "najlepszy"? Najbardziej zaludniony, na którym gra najwięcej graczy? Albo ogólnie po prostu na którym serwerze grać?
2. Nie za bardzo mam ochotę wykupywać abonament, ale widziałem gdzieś w sklepach karty prepaid do wowa. Rozumiem, że taka karta umożliwi mi granie tam X dni i działa ona jak właśnie taki abonament?

#worldofwarcraft #wow
  • 17
@falwack: jeśli zaczynasz grać to najlepiej kupić abonament na miesiąc i od razu anulować, najkrótsza karta prepaid to 60 dni (a przynajmniej nigdy nie widziałem krótszej) i nie opłaca się tego kupować jeśli gra znudzi ci się po 2 tygodniach.
@falwack: zalezy jak bardzo chcesz grac. Sa tacy ktorzy sie dosc mocno w nia wciagaja i graja latami, a jak ci granie w ekipach nie podejdzie, to slabo. Szukaj na wowprogres polskich gildi, przewaznie znajdziesz tez odnośniki do for, zobaczysz gdzie gra najwięcej Polaków ( mimo wszystko polskie comunity jest ok, przynajmniej bylo) I nie wiem jak wyglada teraz kwestia roznicy miedzy graniem pro a amatorami. Kiedys zeby cos znaczyc, trzeba
  • 0
@Levandyr: w takim razie kupię abonament na miesiąc, dobry pomysł!
@Bloodaxis1: wiesz co, no tak jak wspomniałem to będzie raczej taka spokojna gierka na jakieś 2-3h dziennie, bez spiny i szarżowania niewiadomo jak bardzo. Chciałem zagrać właśnie na oficjalnych blizzarda, więc w pytaniu o serwer, chodziło mi o jakiś "świat" na którym grać, na którym gra najwięcej ludzi. Jeszcze nie ogarniam jak to tam wygląda, mogłem się wyrazić w sumie
@falwack: spoko, 2-4 godziny to i tak duzo, bez problemu ogarniesz caly swiat.
Co do wyboru serwera, to szukaj w wyszukiwarce rankingu polskich gildii. Najczesciej wszyscy siedza na jednym ( kiedys Maelstorm i Burning Legion) ale z tego co slyszalem bardzo duzo ludzi migrowalo na inne serwery, bo ciezko bylo kogos zrekrutowac ( ͡° ͜ʖ ͡°) fun z gry jest niezly, mozna duzo rzeczy robic samemu. Teraz
  • 0
@Bloodaxis1: zacząłem sobie wczoraj grać i cóż powiedzieć więcej jak to, że gra jest mega. Ale jeśli mogę zadać Ci jeszcze jedno pytanie - skąd wiadomo który dodatek robię? Wybrałem sobie Allaince, przeszedłem poradnikową lokacje i doszedłem do Stormwind. Stamtąd wysłali mnie na pomoc jakieś kobitce i popłynęliśmy statkiem na jakąś tam inna wyspę.
Jak ty ogólnie "poruszać się" po tych dodatkach? Bo to mnie troszkę przytłacza, bo miejsc na mapie
Zaczne od konca - hairloomy to itemki ktore dostajesz i sa przypisane do konta ( ich item lvl skaluje sie wraz z levelowaniem postaci) Noś je caly czas az do skonczenia levelowania. Co do dodatkow, to pewnie kupiles ostatnia wersje i masz z wszystkimi dodatkami. Co do zwiedzania i levelowania, to pewnie skonczysz levelowac na maxa zanim ogladniesz 1/5 wszystkiego ( ͡º ͜ʖ͡º) ja po kilku latach
@falwack: troche ci podpowiem, ale tak, zeby ci nie zepsuc zabawy. Wroc stamtad dokad poplynałeś z powrotem do Stormwind. Zaczales humanem to rob sobie questy w tej okolicy. Staraj sie po prostu przy tworxeniu postaci robic q najblizej stolicy danej rasy. Ulatwia to troche zycie i nie miesza w glowie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@Bloodaxis1: Wiesz co, nie zacząłem humanem tylko takim niebieskim elfem jakby, na D się nazywa. Akurat mam tylko abonament, bez tego najnowszego dodatku, ale zapewne go dokupię
@falwack: jakbym mial ci polecic cos do grania night elfem to zdecydowanie bylby to druid. Bardzo dobra klasa, super opcja wyboru. - szczegolnie na poczatku bardzo pomocne spece ( tank - niedzwiedz, ktorym mozna spoko dpsowac) i w na max levelu masz bardzo duzy wybor (tank, mele dps, caster, healer) swego czasu wszystkie spece byly op. Zeroc tez uwage na raciale ( kazda z ras ma swoje specjalne zdolnosci, nie wiem
@falwack Ten niebieski "jakby elf to pewnie Draenei, czyli rasa którą pierwszy raz poznajemy w Warcraft III zamieszkiwali wraz z orkami planetę Draenor.

Wcześniej pytałeś o to fabułę którego dodatku robisz. Jako, że jest to Twoja pierwsza postać to nie miałeś wyboru i zostałeś wysłany do Kul Tiras pomóc Jainie Proudmoore. Gdy wyekspisz swoją pierwszą postać do maksymalnego poziomu to uzyskasz dostęp do Timewalkingu, czyli robiąc kolejną postać będziesz mógł wybrać sobie
  • 1
@ozymandiasz: Tak, to już właśnie ogarnąłem. Wątek z tego dodatku Battle for Azeroth jest mega fajnie zrobiony, zadania są bardzo przyjemne i ciekawe. Niebawem wbiję 60lvl ale chyba zanim pójdę do tego najnowszego dodatku, to skończę wątek który zacząłem na Drustvar. Bardzo szybko zdobywa się tutaj poziom - już mam 55, a w zasadzie to 56 bo brakuje mi dosłownie jednego zadania żeby wbić kolejny poziom.
Mag pod Frost jest kozacki,