Wpis z mikrobloga

Postanowiłem jakiś czas temu spróbować programowania żeby stwierdzić czy jest to dla mnie. Zacząłem powtarzać tematy z matematyki i przerabiać pierwsze tutoriale z Pythona. Najlepiej oczywiście uczy się w praktyce więc jako pierwszy projekt chcę stworzyć aplikację na telefon, która pozwala na:

- wskazywanie na wykresie naszej wagi i wymiarów ciała
- liczenie kalorii (w tym jest funkcja dodawania własnych produktów i ich makroelementów)
- mierzenie czasu, który poświęcamy na wybrane czynności (w tym licznik pomodoro do wyznaczania interwałów w trakcie nauki, który zazncza długość nauki i długość przerw)

Wybrałem taką aplikację, bo sam będę ją wykorzystywał. Chciałbym później stworzyć jej odpowiednik na windowsa żeby można było łatwiej wprowadzać i korygować informacje.

Myślę, że pierwszą funkcjonalnością jaką będę starać się stworzyć będzie wpisywanie wagi i wymiarów ciała ze względu na to, że wydaje mi się to najprostsze.

#programowanie #programista15k
  • 7
  • Odpowiedz
@ScholarsHut: Zaczynanie przygody z programowaniem od mobilek może być trudniejsze niż np. od „backendu”, ze względu na sporą ilość narzuconych zasad przez sam framework (w uproszczeniu, system operacyjny czy to Android czy iOS). Nie mówię ze się nie da, ale może być to frustrujące, jeśli na początku nauki którąś godzinę z rzędu będziesz rozkminiać czemu ten np. ekran nie odświeża się po kliknięciu dotykowo w przycisk, a tu emulator nie działa,
  • Odpowiedz
@Shinek: To mam też drugi pomysł, który chciałem wdrożyć może to będzie prostsze. Do tej pory używałem excela do robienia sobie glosariuszy do nauki angielskiego i francuskiego. Teraz pomyślałem, że mógłbym stworzyć własny program do tworzenia arkuszów. To by było na windowsa. Funkcje, które bym chciał to:

- importowanie z i eksportowanie do pliku txt
- tworzenie kolumn i wierszy
- tworzenie wierszy, które można kliknąć i wybrać czy słowo jest:
S.....t - @Shinek: To mam też drugi pomysł, który chciałem wdrożyć może to będzie pro...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-16 171514

Pobierz
  • Odpowiedz
@Shinek: Ostatnim pomysłem jest zrobienie addona do aplikacji Anki. Szukałem addona, który liczy czas ile trwa sesja nauki w danym dniu. Wchodzi się w zestaw do nauki i zaczyna odliczać od 0 wzwyż. Potrzebne mi to jest, bo chciałbym wiedzieć kiedy mija godzina nauki angielskiego i godzina nauki francuskiego.
  • Odpowiedz
@ScholarsHut: super, że masz sporo pomysłów. Wybierz sobie jeden i zacznij go robić. W ten sposób nauczysz się dużo szybciej, niż przerabiając tutoriale. Będzie sporo frustracji po drodze, ale w końcu się uda.

Ja największy progres (od praktycznie 0 do napisania podstawowego czegoś) zrobiłem na studiach, jak nam narzucili do zrobienia jakiś projekt.
  • Odpowiedz
@ScholarsHut: na start tworzenie apki za pomocą Pythona na mobilki nie brzmi super. Są jakieś frameworki, ale to kolejna paczka do ogarnięcia. Lepiej ogarnąć coś bardziej dopasowanego do tego języka na start
  • Odpowiedz