Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam problem i szukam kogoś z podobnym doświadczeniem. Pracuję zdalnie w pewnej lokalnej firmie na zleceniu jako montażysta wideo. Niedawno dostałem ofertę współpracy od innej, zagranicznej firmy. Oferowany jest mi miesiąc próbny na podobnym stanowisku, z bardzo dobrymi perspektywami na przyszłość. W przypadku tej drugiej firmy w grę wchodzi jedynie współpraca B2B, więc musiałbym założyć jednoosobową działalność. Tutaj pojawia się problem - wyczytałem, że w świetle prawa nie mogę wykonywać tej samej pracy (której zakres wchodziłby w moją jednoosobową działalność) tj. montażu wideo i rozliczać się równocześnie na podstawie umowy zlecenia w jednej firmie (lokalnej) i B2B w drugiej firmie (zagranicznej). Tym samym dodam, że wolałbym nie przechodzić w tym momencie na formę B2B z tą pierwszą firmą, ani rezygnować całkowicie ze współpracy (to też nie wchodzi w grę ze względu na okres wypowiedzenia, a kolejna firma chciałaby rozpocząć współpracę praktycznie "od zaraz"). Czy istnieje jakiś inny sposób na poradzenie sobie z tym problemem? Tak abym mógł pracować przez pewien czas jednocześnie w tych dwóch firmach?

#dzialalnoscgospodarcza #b2b
  • Odpowiedz