Wpis z mikrobloga

„Demokracja" Zachodu kontra realna dyktatura Wschodu.
Taka wcale nie zbyt autorytarna, wcale nie popadająca w hipokryzję.
Nie tylko się to tyczy Francji, i nie tylko Macrona.

Czy to jest ten postęp i cywilizacja do której chcemy zmierzać? Czy społeczeństwo chce bronić polityków którzy sami mają za grosz szacunku do ludzi?
Zanim ktoś napisze o ruskiej propagandzie, to napiszę tylko, że owszem, Białoruś to jeszcze bardziej krwawa dyktatura. Ale tam przynajmniej się nie oszukują że są wolnymi ludźmi i doskonale wiedzą w jakiej są sytuacji. Pod tym względem są bardziej świadomi i przyziemni. Nie jest to żadne usprawiedliwienie, a stwierdzenie prostego faktu. Ludziom ze Wschodu wydaje się że demokracja rozwiąże wszystkie ich problemy. Dzisiaj wiemy, że tak nie jest, bo politycy wszędzie stosują te same metody, niezależnie od systemu i tego czy są z prawej czy lewej strony politycznej. Warto o tym pamiętać.

Tymczasem w państwach demokratycznych teoretycznie jesteś wolnym człowiekiem i masz jakąś swobodę, ale demokracja sama w sobie nie gwarantuje Ci wolności jako jednostki bo zawsze politykom może się coś owidzieć i będą wywierać na Ciebie szantaż w celu obrony własnych interesów. Przy dużym zaangażowaniu społecznym i poparciu dla danego polityka, to społeczeństwo będzie wywierać na Ciebie presję.

Wrzucam to tylko w celach przestrogi przed zbytnią ufnością wobec polityków.

#bekazpolitykow #bekazdemokracji #protest #bekazmacrona #bekazeuropy #polityka
Xing77 - „Demokracja" Zachodu kontra realna dyktatura Wschodu. 
Taka wcale nie zbyt a...

źródło: 118482597_3298180006871076_3911668669348403722_n

Pobierz
  • 13
@Xing77: Istnienie władzy zawsze sprowadza się do terroru wobec obywateli. Ta teoria ma już wiele lat, a zdają się mieć pamięć chomika i wierzą "a może tym razem będzie lepiej". Gówno będzie lepiej
  • 0
@Bojestestu: Szwajcaria to właśnie idealny przykład za dużego zaufania do rządu. Tak samo Skandynawia. To taki społeczny komunizm.
Może tam Cię nie biją, ale jako jednostka również nie jesteś wolny.

@kuroszczur Z drugiej strony trudno oczekiwać by jakiekolwiek społeczeństwo istniało bez władzy. Anarchizm również jest dość niebezpieczny.
@sexlord: Bzdura. Rynek kontroluje. A że takich rozmów prowadziłęm tutaj setki - nie powołuj się na obecnie panujący światowy system i nie pokazuj mi afrykańskich państewek, gdzie bojowe grupki wzajemnie toczą wojny. Zresztą - nie jestem akapkiem i nie mam ochoty nikogo przekonywać, bo jako agorysta namacalnie wiem, że korzystanie z różnych usług (od kupna marchewki, po naprawę sprzętu) poza systemem jest bardziej oplacalne dla obu stron.
@kuroszczur: Nie muszę odwoływać się do afrykańskich państewek a mogę go historią. Anarchia z definicji jest systemem przejściowym. Poza tym to Ty powiedziałeś, że anarchia to nie brak zasad a brak władzy i na to na Tobie spoczywa ciężar dowodowy. Dodam, że społeczność ma większe potrzeby niż zakup marchewki i naprawę sprzętu.
@Xing77: I'm 14 and It's deep.

bo zawsze politykom może się coś owidzieć i będą wywierać na Ciebie szantaż w celu obrony własnych interesów


I to na tych obrazkach to jest obrona interesu polityków? Jakich interesów?
Na zdjęciu po lewej widzisz zamieszki i pacyfikacje strajków przeciwko reformie emerytalnej. Po prostu część ludzi nie może się pogodzić z tymi koniecznymi reformami i robi dym, więc ich trzeba utemperować w trosce o porządek