Wpis z mikrobloga

Mirasy, chce podlaczyc dwa monitory do laptopa , ale z tego co wyczytalem ma tylko 1 gniazdo SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate, wiec nie moge do niego podlaczyc huba pod usb-c i rozdzielic ekran na dwa monitory.
Kupilem cos takiego z mysla= ze bede te monitory mogl rozdzielic przez huba ktorego podlaczam pod zwykle USB, ale jedyne opcje jakie dzieki temu mam to albo laptop+monitor albo ten sam obraz na dwoch monitorach.
Jak inaczej moge to ogarnac? Chce po prostu miec dwa oddzielne monitory podpiete pod laptopa, ale nie jestem w stanie tego zrobic przez huba usb-c. Sa w ogole jakies inne opcje? #komputery #pc #monitory #homeoffice #elektronika
  • 12
@arowsky: Aby podłączyć dwa monitory do jednego portu HDMI w systemie Windows 10, musisz użyć specjalnego rozdzielacza HDMI lub dokupić dodatkową kartę graficzną. Oto kilka kroków, które pomogą Ci podłączyć dwa monitory do jednego portu HDMI:

Zakup lub zdobądź rozdzielacz HDMI: rozdzielacz HDMI pozwala podłączyć dwa monitory do jednego portu HDMI. Można je zakupić online lub w sklepie komputerowym.

Podłącz rozdzielacz HDMI do portu HDMI: Podłącz kabel HDMI od jednego końca
@arowsky: Nie wiem czy nie ma trochę bzdurek bo to chat gpt. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz skorzystać z portu usb-c (lub jest tylko do zasilania) to na pewno ogarniesz splitterem. Być może jakiś program dodatkowy. W życiu mając hdmi w kompie bym nie próbował tego przez usb poniżej 3.0 ogarnąć bo o ile nawet jak się uda, żeby działało, będzie to jakimś kosztem, rozdzielczości, odświeżania, upierdliwości.
@Eshirael: dzieki za pomoc, jednak splitter pozwala tylko rozszerzyc ten sam obraz na dwa monitory, nie mozna ich powielic, czyli robic na kazdym co innego :/ W kompie mam normalnie podlaczone, ale chce te same monitory podlaczac pod laptopa do pracy, a niestety laptop ma tylko jedno wejscie hdmi a usb-c nie pozwala na podlaczenie takiego huba
@arowsky: Na 100% jest jakieś rozwiązanie. Być może jeden monitor na hdmi a drugi 1. Na usb 2. Na zewnętrzną kartę graficzną 3. Przy nowszych monitorach masz opcję podłączenia szeregowego, wtedy jeden na 100% musi być nowszy, żeby to obsługiwał - laptop podłączony do monitora jeden, a ten z kolei do monitora 2 który może być starszy. Komp powinien wykryć jako 2 monitory. Być może soft zewnętrzny.