Wpis z mikrobloga

#ukraina Jak wypada Patriot w porównaniu z S-400? Ruscy mówią że Patriot to złom bo nie przechwycił Scudów w Arabii Saudyjskiej w 1991. Podobno S-400 ma większy zasięg.
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@shmatshiage: Z tego co pamiętam to Patriot ma ponad 100 udanych przechwyceń pocisków balistycznych i udane przechwycenie kindżała. A s-400? Nie pamiętam żeby coś zestrzelił.
  • Odpowiedz
@jan-ulaf: Ja wiem, że USA nie odwalają kaszany w kwestii techniki wojskowej. Jak coś robią to z głową bo to ma faktycznie działać. Budżet na wojsko mają gigantyczny. Stawiam na Patrioty.
  • Odpowiedz
@jan-ulaf: S-300/S-400 ma tak ze dwa razy większy zasięg. A Patriot nie przechwycił Scudów, bo robotę #!$%@?ła obsługa radaru tego systemu, a nie sam system.

Oba te systemy są dość porównywalne. To co je różni nie jest zależne od samej broni, a od środowiska tej broni. Dowodzenia, łączności i tak dalej. Większość strat po jednej jak i drugiej stronie, jeśli chodzi o OPL, jest spowodowana spychologią na kolejne szczeble dowodzenia. Na
  • Odpowiedz
Patriot to złom bo nie przechwycił Scudów w Arabii Saudyjskiej w 1991


@jan-ulaf: to było 30 lat temu. To już zupełnie inne rakiety, inne namierzanie, inny hardware, radar i soft .
To tak jak byś porównywał golfa 2 i golfa 7.
Niby to samo ale #!$%@? nie do końca.
U ruskich za to Lada niezmieniona ????
  • Odpowiedz
A Patriot nie przechwycił Scudów, bo robotę #!$%@?ła obsługa radaru tego systemu, a nie sam system.


@jan-ulaf @vrNFWrUew3D4Rgz: czytałem kilka lat temu:
nie przechwyciły te pracujące bez restartów ponad czas wymagany przez producenta (rozsynchronizowane zegary podsystemów).
ale też były uwagi a) co do wydajności bo niby miała być na poziomie poniżej 25% tylko, że dla pewności na każdy cel wylatywało conajmniej 4 rakiety, b) głowica scuda miały tendencję do wybuchania po
  • Odpowiedz
@jan-ulaf: Porównaj sobie gry komputerowe z 1991 z tymi teraz i postaraj sobie wmówić, że w najlepiej dofinansowanej armii świata nikt nie aktualizuje sprzętu.
  • Odpowiedz