Wpis z mikrobloga

19 odcinek Log Horizon - wygląda na to, że najlepsze (przynajmniej wg. mnie) anime sezonu jesiennego i zimowego wkracza w finalną fazę :)

Ci, którzy narzekali na małą ilość walk w poprzednich epizodach powinni odtąd być zadowoleni. Zamiast zwykłych pojedynków, rozpoczyna się walna regularna wojna z udziałem "bohaterów" i goblinów, przy tym gra całkiem dobrze dobrane BGM-y.

Dodatkowo w tym całym konflikcie znalazło się miejsce na mniejsze wątki. Wznowiono ten sprzed się 5 odcinków, po czym stal się on impulsem do kolejnego, czyli misji ratunkowej.

Dramy spodziewałem się od chwili budowania relacji bohaterów podczas treningu i próby "zaprzyjaźnienia się" pary nad ogniskiem, ale myślałem, że wszystko skończy się łzawymi scenami (przynajmniej tak jest dzisiaj w większości anime), a tutaj postacie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce (a autor nie bawić się w śmierć). Czy to dobrze, czy to źle okaże się po pomyśle młodej adeptki Shiroe. Prawdopodobnie autor po raz kolejny sięgnął po jakiś sprawdzony element systemów RPG, który w normalnej rzeczywistości nie miałby miejsca.

Nie zabrakło też zabawnych scen jak Crusty wyżynający potwory i mający przy tym szeroki złowieszczy uśmiech jak jakiś nerd, cieszący się z triumfu w grze (z perspektywy świata wygląda jak zwykły sadysta ^^' ).

Zresztą jeśli chodzi o twarze to chyba po raz pierwszy w anime widać podobiznę Shiroe i jego kolegi poza grą. Swoją drogą rozbawiła mnie też trochę scena z nim i Minori, w której główny bohater musi uczyć ją takich banałów jak wybicie słabszych przeciwników na początku pojedynku i dopiero wzięcie się za tych trudniejszych.

#loghorizon #animenowysezon #anime #lightnovel #japonia #mmo #manga
80sLove - 19 odcinek Log Horizon - wygląda na to, że najlepsze (przynajmniej wg. mnie...

źródło: comment_psTg7vrncanIaPbtGB8gSDrugghpfc02.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@hortu:

Moim zdaniem warto.

O dziwo początkowe odcinki (te o odbijaniu dziewczynki z innej wioski) też średnio mnie interesowały. Wszystko wyglądało strasznie wyrwane z kontekstu, ale teraz podobają mi się zasady panujące w tym świecie, który pod wpływem stania się rzeczywistością zmienia się.
  • Odpowiedz
@80sLove: Ja jestem pozytywnie zaskoczony tym anime, po SAO (w końcu podobny temat, podobna konwencja) liczyłem na coś gorszego. Też uważam je za lepsze tego sezonu, chociaż zaczęło mnie już nużyć.
  • Odpowiedz
@80sLove: Zdaje się, że jesienią Aku no Hana wyszło, więc nie sądzę aby Log Horizon było najlepszym anime sezonu, albo całego roku. Taka moja osobista opinia ;)

Swoją drogą jak to z tym Log Horizon? Podróba SAO czy nie?
  • Odpowiedz
@Luka_Wars:

Aku no Hana wyszło na wiosnę.

Najlepszym anime 2013 roku wg. mnie było Watamote oraz Space Battleship Yamato 2199.

Log Horizon nie jest podróbą SAO (sam tak myślałem przed startem). W przeciwieństwie do drugiej serii, pierwsza naprawdę dba o konwencje życia w świecie RPG, a nie zajmuje się stereotypową miłością gimnazjalną.
  • Odpowiedz
@80sLove:

Aku no Hana wyszło na wiosnę.


O przepraszam, moja pomyłka.

Jeśli chodzi o najlepsze moim zdaniem anime, jest nim Aku no Hana. Mówiąc o Yamato masz na myśli serię filmów? Nie zabierałem się za to, ponieważ chyba jest jakiś prequel w postaci serialu.
  • Odpowiedz
@Luka_Wars:

Te tzw. filmy są poskładanymi kilkoma epizodami serii. Najpierw w takiej formie serial trafiał na ekrany kin, potem w wersji odcinkowej (z openingami i endingami) na Blu-ray i w końcu do TV (inne czołówki i tytówki).

Materiał w środku był za każdym razem taki sam.

Na torrentach jest dostępna wersja Blu-ray.
  • Odpowiedz