Wpis z mikrobloga

Wy też jak idziecie ze znajomymi oraz swoim dzieckiem do knajpy na obiad to zamiast zamówić coś dzieciakowi prosicie znajomą żeby dała trochę swojego makaronu? Bo nadrabiałem stare gnioty i dawno się tak nie #!$%@?łem jak przy odc 764.

Zajebisty ojciec, sam sobie poje a dziecko by głodne biegało jakby nie litość obcych w sumie wtedy jeszcze ludzi.

Pomijam fakt, że to dziecko będzie upośledzone społecznie bo chyba w żadnym języku nie będzie native speakerem. W przedszkolu pewnie khmerski, w domu łamany angielski przeplatany momentami jak ten menel do niej gada po polsku mimo że ona ewidentnie nie rozumie zbyt wiele.

#raportzpanstwasrodka
  • 19
Pomijam fakt, że to dziecko będzie upośledzone społecznie bo chyba w żadnym języku nie będzie native speakerem. W przedszkolu pewnie khmerski, w domu łamany angielski przeplatany momentami jak ten menel do niej gada po polsku mimo że ona ewidentnie nie rozumie zbyt wiele.


@YankeeKiller: nie zgodze sie. mam dwie corki 2 i 5 lat. w domu z zona rozmawiamy po angielsku, zona do nich po norwesku a ja po polsku. starsza
@YankeeKiller Właśnie wróciłem z majówki z synem wiek rok i parę miesięcy i wiesz co?

Zamawiałem mu jego ulubione potrawy i płaciłem jak za obiad dla dorosłej osoby. Nawet jak wziął 2 gryzy i już więcej nie chciał. Nie potrafiłbym własnemu dziecku odmówić, nawet jakby tylko chciałbym zobaczyć czy zje, a nic by nie ruszył.

To jest szok, jak on traktuje to dziecko. Jakby mógł, to by jej resztki że śmietnika dawał,
@Kauabanga nie wiem co o tym mówi nauka, ale wyłącznie z moich obserwacji oceniam, że na samym początku dzieciństwa u dzieci w domach wielojęzycznych rozwój jest wolniejszy niż u przeciętnych dzieciaków. Dodatkowo znam dorosłą osobę, która jest z domu wielojęzyczna i właściwie żaden z tych języków nie jest dla niej natywny i w obu popełnia dużo błędów. Ogólnie jest to zaskakujące, bo znajomość wielu języków powinno rozwijać umysł.
@Kauabanga: u brata młodzi uczą się i polskiego i angielskiego praktycznie od początku ale zwróć uwagę na to że i u niego i zapewne u ciebie jest w tym jakaś konsekwencja i wszystko jest robione z głową.

Tu ten kretyn po angielsku sam zbytnio nie umie więc jak młoda może się nauczyć polskiego jak nikt nie jest jej w stanie przetłumaczyć co gapa do niej gada