Wpis z mikrobloga

#telefony #powerbank #elektronika #fotowoltaika #kiciochpyta

Dzień dobry wszystkim. Dzisiaj chciałem was Mirki zapytać - czy któreś z was korzystało może ze składanego panelu pv jako ładowarki do np. powerbanka ? Chodzi mi o podobne do załączonego w obrazku. Coś polecacie ? Jak to się sprawuje ? Kiedyś BlitzWolf był dosyć popularny w necie, ale od jakiegoś czasu albo go nie produkują albo jest pod inna nazwą. Jak to z chińczykami bywa...
EnderWiggin - #telefony #powerbank #elektronika #fotowoltaika #kiciochpyta

Dzień dob...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@EnderWiggin:
Mam to, wygląda dokładnie jak ten z foto.
Traktuję to jako awaryjne zasilanie w razie czego. Używałem testowo 2-3 razy. Na mocnym słońcu w 2h doładowało powerbanka o jakieś 2,5-3Ah.
Od wczoraj rozładowuję powerbanka 30Ah, jak rozładuję do cna (a to wcale nie proste XD) to będę robił test, ile czasu zajmie napełnienie go do 100% z takiego pv.
  • Odpowiedz
@hrumque:
9% powerbanka 30 Ah podładował w 2h.
Jak podłaczałem do telefonu to Accubattery też podawało, że pad ładowania to jakieś 1200-1400mAh.

Zobaczymy, wyzeruję powerbanka, jutro ma dojść miernik prądu USB, słońce też ma być dość intensywne przez 3-4 godziny, myślę, że test będzie jako-tako miarodajny.
  • Odpowiedz
@Polinik mierzysz jakimiś dookolnymi metodami szamańskimi.
wepnij amperomierz woltomierz to się dowiesz prawdy, wartości fizycznych A nie procentów (które niewiadomo jak są z napięcia baterii wyznaczane)
  • Odpowiedz
@EnderWiggin: @steam_fisher121

Dziś nawet lepiej -- 1,02A przy 4,68V -- co daje moc 4,8W.
Mój powerbank 30Ah ma 111Wh, zatem do pełnego naładowania potrzeba ~24h.
Licząc 6h porządnego słońca dziennie -- można wyciągnąć z tego jakieś 28Wh.

Bateria w moim Xiaomi Mi 9 fabrycznie miała pojemność 12,7Wh.
Czyli wystawiając ten panel na cały dzień -- nazbieram energii na 2-krotne naładowanie mojego telefonu.

Jak dla mnie -- całkiem spoko.
Polinik - @EnderWiggin: @steam_fisher121 

Dziś nawet lepiej -- 1,02A przy 4,68V -- c...

źródło: IMG_20230510_153648

Pobierz
  • Odpowiedz