Wpis z mikrobloga

#lodz Siemka, czy Łódź i jego aglomeracja to dobre miejsce do życia? Stoję u progu decyzji czy wyprowadzić się 30 min od Łodzi, obecnie mieszkam pod Warszawa.
  • 19
@jano129: Może nie najlepiej, ale jako tako.
Jest gdzie wyjść, wszystko co potrzebujesz jest, rozrywka też jest.
Mi osobiście jedynie brakuje cholernie jakiejś większej wody w okolicy, jeziora, rzeki, gdzie można iść posiedzieć, bo to co jest to nawet koło stawu nie stało, a i tak jak pójdziesz to musisz przebywać w wątpliwym towarzystwie patologii.
A tak to jak każde duże miasto, ani się nie wyróżnia, ani nie odstaje.
@mango2018 w sumie byłem ostatnio przy tych Stawach Stefanskiego i nie było źle. Nie zależy mi jakoś na tym bardzo żeby była woda. A jak z korkami? Chcę raz na tydzień lub na 2 tygodnie wpaść do biura w Łodzi. Dom w okolicach Łasku/Łaska(nie wiem jak się to odmienia).
Mam dzieciorexy o niskim levelu, ktoś coś wie na temat szpitali i poradni specjalistycznych?
A jak z korkami?


@jano129: Tak jak w każdym mieście, poza godzinami szczytu, da się jeździć, w godzinach szczytu można się nieźle wrypać.
Nie widzę osobiście różnicy między innymi miastami.

Łódź to takie miasto, które kompletnie niczym się nie wyróżnia, może ma jedynie troszkę gorszą promocję niż reszta dużych miast.
A tak to jak wszędzie, spotkasz sporo super ludzi, ale też zdarza się patologia. Są miejsca ładne i te odrzucające.
Ceny
@mango2018

W Łodzi tania komunikacja miejska? Dobry joke z najtańszym biletem na poziomie 4.40… chcesz przejechać 2 przystanki i bardziej się opłaca to walnąc spacerem.

W Poznaniu maja to np lepiej rozwiązane bo się odbija na starcie i wyjściu i system zlicza proporcjonalnie do ilości przystanków.

W Łodzi jedna linia tramwaju to chyba ma xD