Wpis z mikrobloga

Mireczki, musiałbym kupić nowy telewizor bo padła matryca w moim dotychczasowym SONY (tylko 6 lat, więc to chyba bardzo słaby wynik, w związku z czym nie polecam). Doradźcie proszę o co chodzi z tymi różnymi systemami operacyjnymi w telewizorach. TV u mnie służy tylko do YT i streamingów.

Czy na telewizorze pozbawionym androida mogę wgrać jakoś oprogramowanie inne niż firmowy YT by uniknąć reklam? Dotychczas miałem telewizor z androidem gdzie aplikację google zastąpiłem apką smarttubenext, co zlikwidowało reklamy (firmowa aplikacja potrafiła serwować reklamy co 2-3 minuty lub zaproponować pasma po 50 minut reklam na film trwający kilka minut).

Czy telewizor z systemem innym niż android może korzystać z opcji wyświetlania obrazu z komputera / telefonu poprzez funkcję "przesyłaj kartę" w przeglądarce?

Do czego służy urządzenie "tv box" lub "android box"? Czy nabywając np. telewizor LG z systemem webos musiałbym dokupić takie urządzenie żeby wgrać wspomniany wyżej smarttubenext?

#technologia #telewizory #telewizja #samsung #sony #philips #tv #rtv #lg #oled #telewizor #pytaniedoeksperta #androidtv
  • 10
Czy na telewizorze pozbawionym androida mogę wgrać jakoś oprogramowanie inne niż firmowy YT by uniknąć reklam?


@prop: olej soft w telewizorze i kup sobie chromecasta.
Ja bez problemu korzystam ze wszystkich dobrodziejstw streamingów netfflixów i innych piździksów z jutubem na czele na moim już 11 letnim telewizorze samsunga (że on jeszcze żyje to mnie zadziwia), choć w międzyczasie soft w telewizorze kilka razy mi już pokazywał fakulca, najpierw na jutuba, potem
@prop: jak kupisz tv nie z androidem to w sumie nic nowego nie wgrasz, wiadomo na tv z androidem wgrasz wszystko co chcesz, to tv box czy też android box wgrasz sobie również wszystko tak samo jak do tv z androidem
via Wykop
  • 0
olej soft w telewizorze i kup sobie chromecasta.


@dominowiak: Jak to działa? Mogę podłączyć do dowolnego telewizora? Czy umożliwia przesyłanie kart z serwisów blokowanych przez google cast, np. wszelkie iteracje bflixa? Czy można korzystać z YT bez jednoczesnego korzystania z urządzeń mobilnych (w sensie normalnie pilotem nawiguję sobie po YT)?
via Wykop
  • 0
to tv box czy też android box wgrasz sobie również wszystko tak samo jak do tv z androidem


@puniek: Czyli dowolny telewizor + box oferuje to samo co telewizor z android tv? Da się to obsługiwać jednym pilotem?
@prop: tak dokładnie tak, tak się obsługiwać jednym pilotem, ale jakbyś miał kupować to nie kupuj chińczyków bo brak wsparcia i nie wszytko będzie działać
padła matryca w moim dotychczasowym SONY (tylko 6 lat, więc to chyba bardzo słaby wynik, w związku z czym nie polecam)


@prop: poważne badanie jakości z poważną próbą statystyczną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prop: osobiście zawsze robię to tak że chromecast jako skrzyneczka po HDMI + telewizor od Chińczyka typu np. METZ albo Kruger&Matz. Za niecałe 2k masz spoko ekran 55" i więcej, a za 300 zł najnowszego androida i możliwość wgrywania appek ze stora. TV z wbudowanymi systemami to największy rak - 2 lata i koniec wsparcia dla aplikacji i potem masz "nowoczesny i sprawny TV" na którym nawet netflixa nie odpalisz.
TV z wbudowanymi systemami to największy rak - 2 lata i koniec wsparcia dla aplikacji i potem masz "nowoczesny i sprawny TV" na którym nawet netflixa nie odpalisz.


@Desseres: o to to

osobiście zawsze robię to tak że chromecast jako skrzyneczka po HDMI + telewizor od Chińczyka typu np. METZ albo Kruger&Matz. Za niecałe 2k masz spoko ekran 55" i więcej, a za 300 zł najnowszego androida i możliwość wgrywania appek
@dominowiak wiesz że możesz kupić Chromecasta do oleda C2, nikt tego nie sprawdza, tak samo możesz sobie kupić kabel HDMI i podłączyć do telewizora i masz 4k HDR 120hz co tylko chcesz