Wpis z mikrobloga

Więc jednak Szymonek pójdzie do wyborów z PSLem xD

Nie wiem jak dla Was, ale moim zdaniem Kotłownia popełnił błąd - jednak mimo wszystko miał w sondażach te stabilne 6%-8% głosów i moim zdaniem bez problemu wszedłby do sejmu. To PSLowi bardziej zależało na tej koalicji, bo w praktycznie wszystkich sondażach byli pod progiem wyborczym, więc zależało im na połączeniu dwóch elektoratów. Mamy powtórkę z 2019 roku, kiedy na granicy progu balansował PSL z Kukizem, więc stwierdzili, że w kupie siła i trzeba pójść razem, żeby ponownie wejść do sejmu.

Bekę mam z tego, jak Kosiniak dał radę zbajerować Kotłownie. Gdyby Szymon i jego partia zachowali niezależność, w nowej kadencji sejmu nie zrobili z siebie błaznów, tak jak to było z Nowoczesną, i mieliby dobry program wyborczy, to może zaczęłoby im rosnąć systematycznie poparcie i może w kolejnych wyborach mogliby zdobyć dużo więcej głosów, a nawet zastąpić PO.

Jednak moim zdaniem to się już nie uda, bo wchodząc w koalicję z PSLem Kotłownia stracił status "niezależności" i "nowej siły w polskiej polityce". I coś jednak czuję, że jego partia i tak popełni te same błędy co Nowoczesna i na koniec kadencji sami będą balansować na granicy progu wyborczego.

Jednak najbardziej mnie wkurza świadomość, że PSL prawdopodobnie znowu wejdzie do sejmu, a miałem nadzieję, że już ich nie zobaczymy. W 2015 roku ledwo zdobyli 5% głosów, w 2019 uratował ich Kukiz, teraz prawdopodobnie dzięki Kotłowni znowu wejdą do sejmu. Jedyna nadzieja w tym, że już zapowiedzieli, że startują jako koalicja, więc obowiązuje ich 8% próg wyborczy. Mam ogromną nadzieję, że coś im nie pyknie i będzie powtórka z Lewicy w 2015, kiedy zdobyli 7.5% głosów. To byłoby piękne i chciałbym zobaczyć te miny Kosiniaka i Kotłowni na wieczorze wyborczym. ()

A Wy co sądzicie o sojuszu Polski 2050 z PSLem?

#polityka #wybory #holownia #psl #4konserwy #neuropa
maciorqa - Więc jednak Szymonek pójdzie do wyborów z PSLem xD

Nie wiem jak dla Was, ...

źródło: WIDE_TOPSTORY_1620

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@maciorqa:

Mam ogromną nadzieję, że coś im nie pyknie i będzie powtórka z Lewicy w 2015, kiedy zdobyli 7.5% głosów


wtedy premię wyborczą otrzymuje PiS, więc każdy patriota powinien się modlić o dobry wynik hołowni i psl :)
  • Odpowiedz
  • 3
@NieBojeSieMinusow: W sumie racja, zapomniałem o tym. No to teraz jest dylemat, bo z jednej strony nie chcę ponownych rządów PiSu, jednak drugiej strony PSL i Kotłownia poza sejmem to byłoby coś pięknego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@maciorqa To jest oczywiście najlepsza decyzja, jaką obie te partie mogły podjąć. Jedni i drudzy lecą w dół od miesięcy, do wyborów obie partie będą w okolicach progu wyborczego. A wystarczy spojrzeć w sondaże aby się przekonać, że premia za jedność jest u nich olbrzymia i pomimo, że łącznie indywidualnie wyciągają ok. 10%, jako koalicja wszystkie pracownie dają im przynajmniej 14%.
  • Odpowiedz
  • 4
@622xc: Właśnie ja mam trochę inne zdanie i o ile zgodzę się z tym, że PSL ciągle leci w dół, to moim zdaniem Kotłownia spokojnie zdobyłby te 6-8%. To byłby początkowy kapitał polityczny, który musieliby rozszerzyć przez 4 lata ciężkiej pracy w sejmie, co pozwoliłoby im uzyskać spokojnie kilkunastoprocentowy wynik w kolejnych wyborach. Tak właśnie się buduje siłę partii, a Szymon wchodząc w sojusz z najbardziej systemowym PSLem pozbył się wizerunku
  • Odpowiedz
  • 1
@maciorqa Oczywiście, masz rację a propos powolnego budowania stabilnej bazy wyborców, co pokazuje casus Konfederacji, której działacze na dobrą sprawę przez kilkadziesiąt lat musieli propagować swoje niepopularne idee, aby dzisiaj cieszyć się silnym i licznym elektoratem.

Ale tutaj moim zdaniem zachodzi inna sytuacja, Hołownia ani mnie ziębi ani grzeje, ale moja opinia jest taka, że teraz priorytetem jest odsunięcie PiSu od władzy, a koalicja centroprawicowa, tzw. drugie centrum, jest najlepszym sposobem na
  • Odpowiedz
Więc jednak Szymonek pójdzie do wyborów z PSLem xD


a ktokolwiek miał wątpliwości, gdy ogłosili, że zaczynają pracować nad listą wspólnych spraw?

jednak mimo wszystko miał w sondażach te stabilne 6%-8%


@maciorqa: 6% to nie jest coś stabilnego jednak, teraz startują z 15%

w nowej kadencji sejmu nie zrobili z siebie błaznów, tak jak to było z Nowoczesną,


@maciorqa: Nowoczesna nie zrobiła z siebie błaznów. KO brała ich posłów do
  • Odpowiedz
  • 1
@oraczNieDobrocz: Wiesz, ja też zauważyłem, że poparcie dla Hołowni poleciało w momencie, jak zaczął współpracę z PSL i tą słynną "listę wspólnych spraw do załatwienia". Przed tym miał w sondażach stabilne 10-12%, później spadło mu to do poziomu 8%.

Cóż, moim zdaniem przez współpracę z PSL Kotłownie mógł zrazić do siebie część wyborców, z drugiej strony zdobędzie teraz elektorat PSL, więc zobaczymy na wyborach, co mu się bardziej opłacało.
  • Odpowiedz
@maciorqa nie bierzesz pod uwagę zaplecza i doświadczenia PSLu. Kampania to nie sama zabawa procentami, to tez ludzie i lata nauki jak wyciągnąć dobry wynik. Polska2050 musiał z kimś iść, poza tym patrząc na sondaże, to jest dobra decyzja, która najbardziej wkurza zwolenników PiS i PO
  • Odpowiedz
@maciorqa: Hołownia w 2 lata nie zbudował stabilnych struktur we wszystkich okręgach. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro działa z budżetem sklejanym wyłącznie ze składek sympatyków. Do tego PKW uwaliła im sprawozdanie, więc nawet jak się dostaną do sejmu to z budżetu państwa przez następną kadencję pewnie dostaną zero. Trzeba było znaleźć kogoś kto podpisy będzie zbierał i kto wypełni listy przynajmniej jako tako wiarygodnymi ludźmi, a później po wyborach
  • Odpowiedz
@maciorqa: tak tak
przeciez to jest nastepny kukis ktory musi z czegos wystartowac i byc pewny ze sie dostanie

serio nie wiem po co sie oszukujecie, ta gowniana opozycja ktora nic nie znaczy robi bokami zeby na pewno przeforsowac chociaz paru liderow, upycha ich po roznych komitetach, dla szymka nie starczylo miejsca w peo to upchna go do pslu chociaz (tak jak kiedys paru startowalo w ostatniej chwili z samoobrony)

no
  • Odpowiedz
@maciorqa: wiesz dlaczego wszystkie te nowe partie tak lgną do PSL-u Bo wszystkie wierza, se PSL ma mocne struktury w powiatach i ogolnie w regionach. A pozniej sie okazuje, ze to klapa kompletna wychodzi.
  • Odpowiedz
@maciorqa: Szymonek #!$%@?ł, że nie zbudował trwałych struktur przez 3 lata. Tak to musi łasić się do parlamentarnej partii, która bądź co bądź ciągnie hajs z budżetu. Niestety taki jest ten system, że ugrupowanie mające 3-5% w sondażach ma większe wpływy i możliwości od kogoś z perspektywą na około 10-12.
  • Odpowiedz
Wiesz, ja też zauważyłem, że poparcie dla Hołowni poleciało w momencie, jak zaczął współpracę z PSL i tą słynną "listę wspólnych spraw do załatwienia". Przed tym miał w sondażach stabilne 10-12%, później spadło mu to do poziomu 8%.


@maciorqa: źle zauważyłeś. Poparcie cały czas spadało, a największe tąpnięcie było chwilę przed ogłoszeniem tej listy. Powiedziałbym, że to spadki spowodowały/przyspieszyły zjednoczenie.

Gdyby Szymon i jego partia zachowali niezależność, w nowej kadencji sejmu
  • Odpowiedz
  • 0
@Imperator_Wladek:

Trzecia kadencjo PiS-u witaj. Nie wiedziałem, że jesteś kryptopisowcem ( ͡º ͜ʖ͡º)


Przecież napisałem w pierwszym komentarzu do kolegi NieBojeSieMinusow, że ma racje i faktycznie zapomniałem o tym, że wtedy większość z tego przejmie PiS, no ale dla Ciebie jak nieświadomie napisałem coś, dzięki czemu PiS utrzyma się u władzy, to już jestem jakimś kryptopisowcem xDDDDDDD
  • Odpowiedz