Wpis z mikrobloga

Mirki z #bojowkawindowsphone i #windowsphone, chciałbym sobie kupić jakąś Lumię x1x (opartą na WP7.X). Miałaby ona służyć TYLKO do nawigacji, jednak czy nawigacja na WP7 jest identyczna, jak ta na WP8? Na L820 jestem z niej bardzo zadowolony i dlatego chciałbym kupić jakiś na WP7, żeby swojej Lumii nie musieć za każdym razem pakować w uchwyt, podłączać itp. Czy są to dokładnie te same mapy na WP7 i WP8? Jak w WP7 wygląda sprawa map na cały świat? Są darmowe, czy tak, jak w L520/ L720 trzeba wykupić abonament?
  • 10
@qps666: Na L720 jest tak, że darmową masz nawigacje na kraj, w którym telefon został pierwszy raz uruchomiony. Żeby mieć cały świat offline, trzeba zapłacić (coś koło 60zł chyba).
@Czipsu: WP7.X Mapy nokia/bing (zależy czy telefon jest od nokii) Na WP7.X w mapy nokia są bez dalszych aktualizacji map :( Wiem bo mam L900 i chcę kupić coś nowego z WP8
@Karl: OK, czyli nic z WP7 się nie opłaca brać do navi. Nie wiecie może jak Ovi Maps (wołam też @xqwzyts) w tych starszych Nokiach? I ile wynosi ta opłata za mapy całego świata dla WP8 (np. Lumia 520/720)?
@Czipsu: Co do opłaty to nie mam pojęcia, ale Ovi Maps też mi się wydaje że odpada. Testowałem ostatnio L520 i świetnie sobie radzi pomimo małego ekranu.
@Karl: Właśnie na L820 ta nawigacja mi się bardzo podoba, myślałem, że na WP7 jest taka sama. No nic, zaczynam polowanie na L520/ L620 w okazyjnej cenie ;)