Wpis z mikrobloga

Siema, planuję wyjazd z PL do Chorwacji. W jedną stronę nocleg w Pradze, potem rozważam ze 2 dni w Słowenii, bo tam ładnie podobno i docelowo Split / Brela /Makarska. Kierunek popularny, więc na pewno macie sporo doświadczeń. Jak macie jakieś rady i miejscówki do polecenia w Słowenii i okolicach Breli (słyszałem że ciężko z parkingiem) to dajcie znać. Nam wystarczy pokój 2+1. Na powrót chcemy zatrzymać się pod Wiedniem na 1 noc i zwiedzić miasto, więc jak macie też tam jakąś propozycję to super. Z góry dzięki. #podroze #podrozujzwykopem #austria #chorwacja #slowenia
  • 26
@zasadzka01: ja po drodze do Chorwacji zatrzymywałem się w Mariborze, ale to był tylko nocleg, więc ne wiem czy jest coś do oglądania. jak się tam zatrzymasz, to genialne jedzenie znajdziesz w stari grill na rynku. prowadzi to bardzo stary dziadek, a całe menu ma chyba 6 pozycji.
@zasadzka01 Jeśli planujesz Brela / Makarska / Split teraz i przyjeżdżasz w sezonie, to dam Ci bardzo dobrą radę ode mnie, czyli kogoś, kto tu żyje - bierz dosłownie cokolwiek wolnego na Booking/Airbnb, co pasuje do Twojego budżetu, bo turystów już (niestety) coraz więcej, a obłożenie gigantyczne. Będzie tylko gorzej. A Makarską i Brelę (zwłaszcza Makarską) w sezonie to ja ogólnie odradzam xD
@Biebrzanski_Ghul: ja, rozowa i 7 latek. Wszystko po trochu, ale bez calodniowych trekkingow w gorach. Przyrodę i zabytki (ale z zewnątrz tylko) jak najbardziej lubimy. Będę tam tylko 5 dni, to na pewno 1 dzień to odpoczynek, potem 2-3 można coś pozwiedzać i 4-5 to też raczej plażing + może zwiedzenie czegoś w najbliższej okolicy.
@zasadzka01: Jeśli chodzi o plaże, to Punta Rata w Breli to jedna z najpiękniejszych plaż w całej Chorwacji. Ogólnie plaże w Breli są fenomenalne, duże i stosunkowo łatwo znaleźć tam dla siebie miejsce bez ścisku, bo są bardzo rozległe. Z Breli do Baska Voda (lub odwrotnie) można spacerować bardzo fajną, nadmorską promenadą. To trochę dłuższy spacer, ale mega relaksujący, więc polecam. Baska Voda też ma rewelacyjne plaże jakby co. W kwestii