Wpis z mikrobloga

  • 0
@DeJk_SEBa
Zastanawiam się czy to nie wina wyczerpanej baterii CMOS. Od dłuższego czasu miałem z nią problemy i po wyłączeniu zasilania komputer miał zła datę i godzinę. Może padła całkowicie?
  • Odpowiedz
  • 0
@vateras131
Wygląda na to że problemy sprawiajeden z dysków Ssd. I to nie ten na którym stoi system tylko drugi na dane. Wpięcie go do dowolnego portu sata sprawia że znowu wszystko wisi na ekranie z napisem asrock.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert:
nie wiem czy dobrze rozumiem co piszesz ale dyski nie są podpięte przez PCIE tylko normalnie przez porty SATA. PCIE mam zajęte przez kartę sieciową.

Tak btw. to szukam zamiennika i zastanawiam się czy brać zwykły SATA czy M.2? NVMe odpada bo serio potrzebuje tej dodatkowej karty sieciowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@micelangeloB:
No z tego co widzę na stronce asrocka:

Dual M.2 For SSD
One PCIe Gen3 x4 Ultra M.2 interface that pushes data transfer speeds up to 32Gb/s, and is compatible with ASRock’s U.2 Kit for installing some of the world’s fastest U.2 PCIe Gen3 x4 SSD. And the other one supports SATA3 6Gb/s M.2 modules.

Czyli jak w PCIE x4 coś wsadziłem to już dysku tam nie podepnę. Zostaje slot
  • Odpowiedz
@vateras131: Dobrze ogarnąłeś chyba.

Jeżeli M2_1 będzie zajęty, PCIE4 zostanie wyłączone.


A w PCIE4 masz właśnie tą sieciówkę? Za 50zł dostaniesz TP linka pod pcie x1 (te małe) i problem rozwiązany :P
  • Odpowiedz
  • 0
@micelangeloB:
Właśnie sprawdziłem instrukcję plyty i kartę graficzną mam w porcie PCIE2, a kartę sieciową w porcie PCIE6. PCIE4 jest nieużywane więc mogę wsadzić dysk nvme do M2_1 ;)

Te sieciówki z tplinka za 50zł to się do elektrośmieci nadają jak komp stoi trochę dalej od routera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz