Wpis z mikrobloga

@Szumny: prosi często jeżdżą w kaskach, casualowo jeżdżą zwykle bez ale podobno nagrywki profesjonalne są bardzo ciśnięte na nie zakładanie kasku bo niektórym kask estetycznie nie pasuje bo to ma być ładny sport gdzie wszyscy są szczęśliwi i nikt nigdy nic nie złamał, po co jeszcze kaskiem straszyć. No ale nadal są tacy co w kasku niet.
@ReeceWithouterpoon: Tomo jeździ w kasku zazwyczaj czasem widzę, że nie, Turboheniu jeździ bez. Miejscowi krakowscy prosi zawsze bez, nigdy nie widziałem, żeby ktoś z nich miał bez względu czy w dany dzień nagrywają czy po prostu skaczą na parku.
@ReeceWithouterpoon: jeszcze dodam, że jak gadam z nimi to mówią, że nie lubią, bo to źle wygląda i niewygodne. Też przepaść poziomu jest taka, że w dużej mierze wiem, że oni wiedzą co robią. Ciekawi mnie jak to mireczki widzą.
@Szumny: może wpływ deskarzy bo oni do kasków mają bardzo często awersję, widziałem gdzieś dokument o typie który srtacił sponsorów bo nie chciał bez kasku jeździć, #!$%@? (rzecz działa się w USA).
Osobiście jak mam robić coś niebezpiecznego to kask i ochraniacze na kolana wlatują. Zwykle to widzę w Krakowie kasków na przestrzeni lat przybyło ale głównie wśród rowerzystów a już wgl na mtb to spotkać kogoś bez kasku jest problem.
@Szumny: to trochę jak z pasami w aucie, może mniej wygodnie, ale życie uratuje w nagłym przypadku. Jak jadę ścieżka, gdzie nikt mi nie wyjedzie i mam gdzie upaść to wtedy bez kasku. W mieście zawsze w kasku.
@ReeceWithouterpoon: w kulturze skejciarskiej utarło się niestety, że kask=noobek/boomer. Na zachodzie rolkarze coraz częściej są widziani w kaskach np. CJ Wellsmore (dlatego Przybylik też pewnie czasem go zakłada). Eryk Muszyński(ex mistrz polski w jeździe agresywnej) mocno się udziela i jest współoraganizatorem nightskatingów w Krakowie i on jest bardzo pro kaskowy, zawsze w nim go widzę wszędzie. Nawet jak ma lekcje nauki od podstaw. Cóż no jest to sport trochę dla wariacików
@Szumny Chyba kwestia mentalności człowieka. Ja zawsze jeżdżę w pełni zbroi (kask, kolana, nadgarstki i łokcie). Kask co prawda wspinaczkowy z wentylacją, ale to nie przeszkadza.