Wpis z mikrobloga

No dobra, mała aktualizacja na #morskibaweu
Kostka dalej istnieje szanowni Państwo. Tak jak na początku trochę problemów i nie raz nie wyglądało to super tak od pewnego czasu podoba mi się coraz bardziej. Duża zmiana nastąpiła też jak wyrzuciłem wszelkie magiczne preparaty w kolorowych butelkach a zacząłem suplementować tylko żywym fitoplanktonem (no i co tygodniowe podmiany bogatą w składniki solą). No i zmodyfikowałem światło - rada dla potomnych to żeby nie oszczędzać na oświetleniu, bo to jest najważniejsze! kto oszczędza ten płaci dwa razy tak jak ja.
Z bieżących rozkmin to sinularia na środku rośnie jak by chciała a nie mogła. Jej trzonek nie wygląda super extra ale wierzę, że jeszcze stworzy mi tam gęsty krzaczek ^^

#akwarium #akwarystyka #akwarystykamorska #zwierzeta
I.....j - No dobra, mała aktualizacja na #morskibaweu
Kostka dalej istnieje szanowni ...

źródło: 338609372_3396961970551675_4863219600896243204_n

Pobierz
  • 7
@Sawa_N_marS: Podołał, dalej tam jest. Ale ma 20W max a akwarium 42l i chciałem mieć te 1W/l wody. Dodatkowo pokręciłem trochę suwakami w tej lampie żeby światło było ładniejsze co też zmniejszyło moc no bo jak np biały mam skręcony na 20% mocy to trochę watów ubywa. Ale ogólnie to świetna budżetowa lampka
@Imnotokej: Tylko w LED to już nie liczy się waty na litr. Nie liczy też lumenów. Na opakowaniu masz podaną wartość PAR i LUX. I z tego co wiem, to tego się trzymają ludzie.
Ale dzięki za odpowiedź, że lampka dała radę. Teraz jestem spokojniejszy (moja kostka jest nieco większa, bo 40x40x40cm)
SawaNmarS - @Imnotokej: Tylko w LED to już nie liczy się waty na litr. Nie liczy też ...

źródło: P_20230413_222040

Pobierz
@Sawa_N_marS: lux się wywodzi z lumenów, więc to jednostki powiązane, jak znasz ilość lumenów to sobie przeliczysz na luxy jak będziesz chciał. Patrząc na tabelkę par to też pochodna.