Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wszystkim!
Niedawno założyłem Revoluta (konto złotówkowe) i mam pytanie.
W przypadku doładowania Revoluta kwotą dajmy na to 1000 zł przelewem zagranicznym SEPA z polskiego konta złotówkowego (nie mam w Revolucie polskiego IBAN, tylko litewski), ile tak naprawdę PLN pojawi się na koncie w Revolucie? Cała kwota 1000 zł, czy mniej ze względu występujące po drodze przewalutowania PLN --> EUR i potem znowu EUR --> PLN?
Chyba, że całkowicie źle rozumuję, więc prośba o wyjaśnienie :-)
#revolut
  • 15
  • 0
@mjjm
Ok. Czyli jak wyśle np. 10 euro na to konto które mam podane w szczegółach konta w Revolucie (z prefiksem LT), to zostanie to przeliczone na PLN wg jakiegoś tam aktualnego kursu tak?
@stadzio2 a Revolut w Polsce nie podaje dwóch wariantów numeru konta, dla przelewów lokalnych i dla przelewów Swift? Ja co prawda nie mieszkam w Polsce ale gdybym teraz chciał zrobić przelew z mbanku na revoluta to mam podany polski numer na który mogę wysłać złotówki. U ciebie tak nie ma?
  • 0
@cubasaozora
@sberatel
To w tej chwili mnie zaskoczyliście. Ja mam tylko litewski numer i myślałem, że tak jest u wszystkich.
Revoluta zakładałem 3 dni temu, więc może ten PL IBAN jeszcze się pojawi? Nie mam pojęcia teraz.
Gdzieś w necie znalazłem info, że w 2022 roku niby Revolut wycofał polskie numery kont, ale z tego co piszecie to już nie obowiązuje.
Chyba pozostaje mi kontakt z jakimś działem obsługi.
Ok. Czyli jak wyśle np. 10 euro na to konto które mam podane w szczegółach konta w Revolucie (z prefiksem LT), to zostanie to przeliczone na PLN wg jakiegoś tam aktualnego kursu tak?


@stadzio2: Albo będzie przewalutowane przez Revoluta na PLN, albo zaksięgowane EUR i sam będziesz mógł przewalutować w dowolnym momencie.
@stadzio2 wiesz co, ja mam swojego zarejestrowanego w innym kraju, więc trochę inaczej niż ty, ale w szczegółach polskiego konta mam wybór między przelewem lokalnym, i tutaj mam zwykły numer konta, same cyfry. Mogę też wybrać przelew Swift, i tutaj mam podany numer IBAN oraz BIC. Napisz do obsługi, powinni cię odpowiednio pokierować.
  • 1
@Dbzdur: Hej, niestety nadal go nie ma. Gdzieś czytałem, że może to być przez to, że przy rejestracji konta użyłem prawa jazdy, a nie dowodu osobistego. Nie próbowałem na razie dodawać dowodu, żeby to zweryfikować.
Póki co radzę sobie tak, że doładowania robię przez GPaya, bo wtedy fizycznie na Revoluta wpływa tyle, ile wyszło z banku, czyli po drodze nie są pobierane żadne opłaty.