Wpis z mikrobloga

Mam ryzen 5 5600. W PBO ustawiłem +200 Mhz i -20mv. W windowsie w planie zasilania ustawiłem minimalnie 100% działania procesora, tak że cały czas działał na 4600 MHz na wszystkich rdzeniach i było spoko (wcześniej cały czas w grach mi skakało, a chciałem mieć na full). Włączyłem sobie PRIME95 na chwilę i temperatura podskoczyła do 105 stopni (pewnie dlatego, że throttling się nie włączał przez te ustawienie Windowsowe). Od razu go wyłączyłem, ale od tego czasu procek nie boostuje do 4600 mghz na wszystkich rdzeniach; w takim IDLE działa w 3600 mhz, a w prime95 na 4100 mhz. Uszkodziłem procka tym testem?

#pytanie #komputer #komputery #pcmasterrace #oc #podkrecanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: Fortis 3. No własnie w biosie widzę że nic nie jest zmieniona, nadal +200mhz i -30mv w PBO. Nie miałem pojęcia że te głupie ustawienie windowsowe spowoduje, że procek nie wejdzie w throttling (co jest w sumie dziwne dla mnie). Teraz jak ustawiam w windowsie minimalnie 100% na procku, to i tak nie przekracza 3.6 ghz na wszystkich rdzeniach. Jak włączam taki cinnebench to też max 4.1 ghz na
  • Odpowiedz