Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, proszę Was serdecznie o wsparcie i radę.

W ub. roku (październik) kupowałam siostrze na prezent urodzinowy AirPodsy. Niestety typer z OLX przyciął w ch***, a akurat trafił na podatny grunt, bo miałam wtedy solidny epizod depresyjny i mój mózg funkcjonował max. na 50%.

Long story short: zapłaciłam 850 zł za AirPodsy Pro 2 gen. (wtedy w promocji można je było dostać w sklepach za ok. 1100 zł, więc nie był to jakiś podejrzanie super deal), a dostałam chiński szajs udający 1 gen, tanią podróbkę ewidentną nawet dla niewprawnego oka.

Sprzedający miał na zdjęciach „fakturę zakupu” z MediaExpert (o dziwo, z czyimś imieniem, nazwiskiem i adresem), oraz wysłał zdjęcie numeru seryjnego od innych słuchawek (dlatego przy sprawdzeniu na stronie Apple wszystko wyglądało legitnie).

Przesyłkę odbierała pod moją nieobecność (praca hybrydowa w innym mieście) nastoletnia siostra, cała podjarana prezentem, więc oczywiście nie zweryfikowała sprzętu pod kątem legitności. Dopiero po powrocie do domu przyjrzałam się słuchawkom, ale wtedy było już po robocie, bo OLX po 24h z automatu wysyła kasę sprzedającemu.

Na grupie FB „Oszustwa OLX” trafiłam na innego kupującego oszukanego przez tego samego typa. Dostał zdjęcie tej samej faktury i tego samego numeru seryjnego, co ja. Zgłosił do OLX, że otrzymał podróbkę, a ponieważ było to wymagane do otrzymania zwrotu pieniędzy, złożył zawiadomienie na policji. Kasę od OLX odzyskał, policja sprawę umorzyła, natomiast OLX nawet nie zablokowało typowi konta (mimo że ja też zgłosiłam do nich tę akcję) - nadal mógł sprzedawać, ale długo nie miał żadnych aktywnych ogłoszeń.

Aż do dziś: pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży MacBooka. Nie wiem, czy to także fejk, nie znam się na tym sprzęcie na tyle, aby to ocenić.

I tu liczę na Waszą kreatywność, Mirki i Mirabelki: jak można gościowi uprzykrzyć życie? Z kasą już się pożegnałam, wiadomo, za głupotę się płaci - ale chciałabym, żeby chociaż źle mnie wspominał <3 Mam 160 cm wzrostu i jakieś 53 kg wagi, więc raczej nie przestraszy się mnie, gdybym stawiła się na odbiór osobisty laptopa :D

Jakieś pomysły?

#olx #oszustwo #oszust #airpods #podrobki
  • 12
@------ Miałam to w planach „jak poczuję się lepiej”, niestety to nie nastąpiło. Głównie leżę + mam koszmarne wspomnienia ze zgłaszania podobnego incydentu (na nieco mniejszą kwotę) na Allegro kilka lat temu. No i tak jak w poście, inny oszukany zgłosił sprawę, została umorzona.

Plus jest to sprawa słowo przeciw słowu: typ ma fakturę na sprzęt i zdjęcie innego numeru seryjnego. Przyjmie za linię obrony, jeśli ktokolwiek go przepyta, że wysłał sprzęt
idz na policje i tyle, co tu duzo mowic? Oszustwo to oszustwo. Mozesz go nawet pozwac, moze to wystarczy by oddal kase. OLX ma mniej wiecej jego dane a na pewno konto bankowe. Krzywe akcje jakie planujesz predzej ciebie wpedza w kolejne depresje. To koniec merytorycznej czesci.

Na drugi raz nie oszczedzaj na sluchawkach dla siostry audiofila i idz do iSpot czy innego takiego.
A wiedz ze sa tak dobre podrobki ze
@marsjanin2012 Stary, ja nie szukam ekipy do pobicia :D Szukam kreatywnego sposobu na dopieczenie typowi. Już bliżej czegoś w guście sugestii kolegi od gejowskich anonsów. Potęga internetu itp., gdzie szukać jak nie na Wykopie?
Nie płaczę, jak wyżej: z kasą się pożegnałam, bo należało mi się za głupotę.
@PiesDiatlowa: on za takie numery tez moze ciebie pozwac albo zacznie bruzdzic tobie. Wg mnie kupil sobie starter, wymieni na nowy, w panstwie PIS numery musza byc rejestrowane na prawdziwe dane osobowe a konto juz w ogole, takze dojada go, ustawy chronia obywateli prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°). Umorzone chyba nie znaczy ze jak znajda wiecej poszkodowanych ze nie wznowia sprawy - temu z FB/grupy zamkneli sprawe
@marsjanin2012: i tak nie licze ze mu cos zrobia ale na komende zaprosza, to juz zacznie myslec, ja bym mowil ze wysylalem oryginaly a tu mi ktos kit wciska. Ale jak sie posluguje cudza faktura i tak nie jednemu to juz na policji sie latwo nie wytlumaczy.
a czemu nie pójdziesz na policję złożyć zawiadomienia o oszustwie?


@------: bo i tak nic z tym nie zrobią nawet jak mają jego dane. Przerabiałem to. Sprawa utknie i tyle.