Wpis z mikrobloga

Poratujcie mnie bo zaraz zwariuje.
Właśnie dzisiaj przesiadłem się z Androida na iPhone i próbuje go skonfigurować.
Obecnie mam problem z szybkim logowaniem się do różnych aplikacji z wykorzystaniem konta google.
Chciałbym używać tylko chroma jako główną przeglądarkę i mam też ustawione jako domyślną przeglądarkę. Jestem też zalogowany do kont googlowskich na chromie, ale przy próbie zalogowania do aplikacji przez konto Googla nie mam dostępnego do wyboru żadnego mojego konta.
Domyślam się, że wtedy wykorzystywana jest Safari, mimo domyślnych ustawień na chroma.
Mieliście może podobny problem, czy w ogóle można to jakoś rozwiązać?

#iphone #ios
  • 5
@OneNightInTokyo ustawiłem Gmail jako domyślną aplikacje poczty i mam tam dodane konta.

@Cozzie to nie jest rozwiązanie, bo mi nie chodzi o logowanie się do konta z zapisanych haseł tylko logowanie się przez konto Googla w którym jestem już zalogowany. Na chromie jestem zalogowany do kilku kont Googla i to mi działa jeżeli chcę zalogować się z chroma, ale przy logowaniu bezpośrednio z aplikacji przykładowo olx, allegro itd to mi otwiera wtedy
@czopkins: musisz wiedzieć że chrome (zresztą inne przeglądarki też) w iOS to tylko taka "nakładka" na Safari, dopiero są tam jakieś plany wypuszczenia przeglądarki Google z faktycznie "ich" silnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czopkins: No to jak tak chcesz to musisz dodać sobie konto w systemie - tam gdzie mailowe - potem wszędzie gdzie będzie pytać o Google zaloguje Cię tym kontem. Z kontami Microsoftu działa tak samo.