Wpis z mikrobloga

hej dziwny problem, nie mogę znaleźc nigdzie na necie rozwiązania, a mianowicie:

nie działa mi wyszukiwarka google, ani gmail, ani support.google. ani nic co z googlem związane, jest po prostu timed out, witryna nieosiągalna, - nieistotne czy użyje przeglądarki, chrome/opera/edge/ czy firefox, - na zadnej z nich po prostu wyszukiwarnie google nie działa, i strona google.com rowniez.

Kupiłem nawet nowego antywirusa w sensie 14 dni darmowe xd zeby przeswietlic wszystko dokladniej nowym innym antywirusem, i no nic nie wykrywa podobnie jak poprzednik, macie moze jakies pomysly gdzie jest problem? chcialem pozmieniać i poklikać coś w zaporze windows defender, ale zablokowana jest przez norton 360 XD #pcmasterrace #kiciochpyta #przegladarki #informatyka #programowanie
  • 7
@supremeyeth: miałem kiedyś podobnie ale z serwerami rockstara, nie mogłem się zalogować ani do launchera ani do strony mimo że wszystko inne działało. Pewnie masz zmienne IP i akurat przydzieliło Ci "zbanowane" IP, za jakiś czas powinno się samo naprawić. Zawsze możesz zadzwonić do ISP, powiedzieć jaka jest sytuacja i pewnie coś pomogą
nie wiem co to isp :P ale zmiennego ip raczej nie mam, dodam ,że chyba ma to związek z wifi - w sensie teraz nawet na telefonie mam problem z witrynami od google, na wifi oczywiscie, a na danych komórkowych już jest okej, wiec wina po stronie dostawcy/routera widocznie
@supremeyeth: tak jak radzi ci @Ralphs zmień dns-y, najlepiej na routerze to na każdym urządzeniu pobierającym ustawienia (dhcp) powinno być już ok.
Ale by mieć pewność, że to to zmień najpierw w kompie:
https://www.windowscentral.com/how-change-your-pcs-dns-settings-windows-10
W artykule jest niekompletna informacja, Google ma 8.8.8.8 jako główny i 8.8.4.4 jako zapasowy.
Po zmianie wykonaj polecenie flush dns: https://www.ubisoft.com/pl-pl/help/connectivity-and-performance/article/how-to-flush-dns/000061010
I potem przekonaj się czy pomogło.
@Andr3v: @Kuriozal @Ralphs @staryalkus dziękuje panowie. Wyłączyłem i włączyłem router - następnie włączyłem przeglądarke Opera GX - i tam wyłączyłem usługe VPN xd - i od tak zaczeło działać wyszukiwanie. Nie wiem czy przyczyną był ten router i reset pomógł - czy jednak coś z tym VPN w operze co byłoby dziwne, nie mniej jednak to zadziałało <3 dzieki