Wpis z mikrobloga

@ibilon: to wytłumacz mi dlaczego podpisali się chociażby pod aktem "konfederacji gietrzwaldzkiej", która zaczyna się tak: "My, niżej podpisani, deklarujący przynależność do Narodu
Polskiego Cywilizacji Łacińskiej – przywiązani do wolności
i poczuwający się do obowiązków wynikających z przyjęcia katolickich zasad leżących u podstaw tej cywilizacji – niniejszym
zgodnie wyrażamy szczerą wolę poddania naszego życia prywatnego i publicznego panowaniu Chrystusa Króla Polski oraz
opiece Jego Najświętszej Matki, Królowej Korony Polskiej" czy przeciętny
@NoJakNieJakTak: po części zgoda on jest stracony i żaden argument tutaj nic nie zmieni, ale zawsze można liczyć na to, że osoba średnio zainteresowana polityką przeczyta sobie taki wątek i zobaczy w jakie wyparcie grają wyborcy prorosyjskiej opcji w Polsce i jak bardzo zakrzywiają rzeczywistość próbując przedstawić swoich posłów jako liberałów xd
@NoJakNieJakTak: Nie zgodzę się, jako młody dorosły, na lata przed powstaniem konfy, gdy krul zmieniał nazwę partii co wybory też byłem naiwny i wierzyłem, że temu środowisku chodzi o gospodarkę. Dopiero gdy zacząłem konfrontować ich pomysły i wypowiedzi z wiedzą ekspertów zrozumiałem jaki to jest muł intelektualny. Dużo zawdzięczam poznaniu ludzi mocno wkręcanych w naukę. Wcześniej pisałem te chłopskorozumowe mądrości w internatach to ludzie się ze mnie śmiali, a gdyby dyskutowali
@gardzenarodowcami: Oczywiście: głosowanie przeciw lockdownom, podwyżkom podatków, wszelkiej maści rozdawnictwu i socjalom, 500+, 14 emerytura socjal dla Ukrainy. Sprzeciw wobec "tranzytu" nieprzebadanego zboża z Ukrainy który okazał się importem a nie tranzytem. Sprzeciw wobec podatku cukrowego, podatku od małpek. Zdroworozsądkowe podejście do gospodarki mówiące o tym iż bogactwo bierze się z pracy ludzi a nie rozdawnictwa i socjalu. Sprzeciw wobec polityki klimatycznej UE oraz zakazowi aut spalinowych. Ostrzeganie ze lockdown a
to wytłumacz mi dlaczego podpisali się chociażby pod aktem "konfederacji gietrzwaldzkiej", która zaczyna się tak:

@gardzenarodowcami: A ty wytłumacz, od lat na Wykopie wypisujesz jak to nienawidzisz Polski, Polaków, Kościoła, ostatnio bronisz banderowców i usprawiedliwiasz mord na Wołyniu, bo najwyraźniej "gardzenarodowcami" w twoim imieniu odnosi się tylko do narodu Polskiego, a jakoś to nie przeszkadza tobie, by jednocześnie udawać zatroskanego polskiego patriotę, który chce obronić ukochaną ojczyznę przed Konfederacją.