Wpis z mikrobloga

Kto wymyślił, że w Poznaniu nie ma darmowego wjazdu na lotnisko np. na 15 min? Pamiętam że jak kiedyś odbierałem kogoś z lotniska to była taka możliwość.
Ostatnio chyba #!$%@?łem jakiegoś taksówkarza, bo mnie zawiózł pod sam terminal i dopiero jak wracałem to się dowiedziałem, że tam nie ma darmowego wjazdu nawet na 5 min xD

#poznan #lotnisko #loty
  • 14
  • Odpowiedz
@card_man: generalnie dojazd z bramkami i biletami to jest kpina. Ja rozumiem parkingi płatne, ok. A stanie w kolejce do bramki wyjazdowej po szybkim odstawieniu albo kogoś pod halą check in, bo akurat przyleciał PKS z Lądka i zrobił się zator, a minuty lecą to oszustwo. Kiss&ride to jest standard wszędzie na świecie. Trzeba byłoby ten problem podnieść w lokalnych mediach.
  • Odpowiedz
@card_man: czy za free to raczej nie. pewnie jakiś konkurs/przetarg na obsługę lotniska wygrało chyba iTaxi, aczkolwiek to moje gdybanie na podstawie jacy taryfiarze stoją pod lotniskiem.

@rochto: żyjemy w kraju, gdzie zakaz parkowania na trawniku, przed skrzyżowaniem, przejściem dla pieszych, trzeba respektować tysiącami słupków zamontowanych, gdzie kiss and ride prze dworcu jest obstawiony przez ludzi czekajacych tam po półgodziny, więc nie dziwię się bramkom na lotnisku bo wszystkie podjazdy
  • Odpowiedz
@card_man ale przecież masz darmowy wjazd zaraz obok. Wjazd jest co prawda od maca, ale podjezdzasz prawie pod drzwi. Uberowcy doliczają te 5 zł do rachunku po wjeździe do płatnej strefy, może złotówa też ci doliczył i nawet nie zauważyłeś?
  • Odpowiedz
  • 0
może złotówa też ci doliczył i nawet nie zauważyłeś?


@cubasaozora: jechałem boltem, i jak jechałem na lotnisko to mnie zawiózł pod sam terminal i nie wiem co dalej się działo. Natomiast jak wracałem to Pan mi zadzwonił czy wyjdę przed bramki czy ma wjechać na lotnisko i ja opłacę wyjazd. Ceny były podobne za oba przejazdy.

przecież masz darmowy wjazd zaraz obok. Wjazd jest co prawda od maca


to tego nie
  • Odpowiedz
@card_man jeśli jechałeś boltem to sprawdź szczegóły rachunku, Uber dolicza automatycznie airport fee (#!$%@? ha tfu doliczyli mi też to parę razy kiedy jechałem na ten darmowy parking, musiałem przez support tę opłatę cofać), więc bolciarze pewnie też. Ten darmowy parking jest obok, nie podjedziesz bezpośrednio pod drzwi, no ale generalnie nie ma tragedii z odległością.
  • Odpowiedz