Wpis z mikrobloga

Miraski pomóżcie

Staram się postawić na nogi starszego lapka który za cholerę nie chce wystartować na Windowsie który jest. Żadna próba odpalenia w trybie awaryjnym nie skutkuje, próba naprawy nie działa, chce zainstalować byle jaki windows 32 bitowy bo to słaby stary lapek ale do neta netflixa itp się nada jeszcze bo praktycznie nowy a wcześniej jak widać pseudoinformatyk coś #!$%@?ł.Proba instalacji 10 64 bit rusza ale pacjent ma muła i nie da się korzystać. To samo na windows 8.1 64bit więc próba 32bity no i klops. 10tka, 8ka ten sam błąd co na zdjęciu, a 7ki nie idzie w ogóle ruszyć. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

#windows #pc #informatyka #pomocit #it
Blazus - Miraski pomóżcie 

Staram się postawić na nogi starszego lapka który za chol...

źródło: temp_file.png6742597642161187603

Pobierz
  • 28
via Android
  • 0
@paczelok No właśnie nie sądzę. Lapek ma parę lat ale po zakupie po 6 miesiąc poszedł do pseudo informatyka co to zjeb... i tak leży już parę lat i wpadł w moje ręce . Docelowo był na windows 8 ale nawet na 8.1 po instalacji chodzi jak by dostał salwę z glana w głowę i nie kuma poleceń w ogóle wolno się odpala oto ale tylko na 64 bit.
@Blazus: albo bios ci efi nie wspiera


@Blazus: @mrMilord7: przecież jest komunikat, o co chodzi. Angielskiego nie znacie?

@Blazus: w której epoce schematu partycjonowania jesteś pod względem wiedzy? 4 partycje podstawowe MBR?
Bo twój dysk jest postawiony na dzisiejszy, czyli na schemacie GPT, w którym nie ma np. flagi rozruchowej.

Bootloadery w formacie .efi mają znajdować się na specjalnej partycji o Typie "EFI", który jest de facto FAT-em:
@Blazus: samemu człowiek ma się domyślić, o co ci chodzi?

Chodzi ci o etap uruchomienia instalatora z USB, czy chodzi ci już o uruchomienie tego, co instalator zainstalował na dysku twardym?

Bo z komunikatu z ekranu wynika, że chodzi ci o samo odpalenie instalatora z dysku/pendrive USB, a komentujący próbują ci pomagać w "uruchamianiu zainstalowanego systemu na dysku", co też i ja uczyniłem.
@Blazus: No ten UEFI nawet nie próbuje odnajdywać bootloadera 32 bitowego. Zajrzał do jednej lokacji w poszukiwaniu bootladera UEFI x64 i go nie znalazł.

Więc albo sam zmień nazwę bootloaderowi na tę, którą szuka (trochę hackowanie) ręcznie kopiując i zmieniając nazwę, albo trzeba może gdzieś w ustawieniach UEFI (BIOS) mu podpowiedzieć, że chcesz 32 bity.
@Blazus: nie mam tego laptopa i nie znam Toshiby, ale gdzieś tutaj jak na filmie należy wejść w ustawienia BIOS, może tam coś będzie.

Jeżeli nie, to tylko to hackowanie pozostaje (i nie ma gwarancji, że zadziała taki brute force ze zmianą nazwy pliku bootloadera 32-bit na niby bootloader 64-bit)