Wpis z mikrobloga

powiedzcie mi czy różnice w kartach poszczególnych producentów są rzeczywiście odczuwalne i przenoszą się na fpsy? Biorąc dane z tego artykułu: https://www.tabletowo.pl/przeglad-kart-graficznych-geforce-rtx-4070-ti/
np. GeForce RTX 4070 Ti ASUS ROG STRIX GAMING OC ma taktowanie 2790 MHz, kosztuje 5,5k, a np. Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti EAGLE OC ma 2625 MHz i kosztuje 4,7k. I teraz czy i jaka w przełożeniu na fpsy mniej więcej jest różnica. Różnica rzędu kilku czy np. 20 fpsów? A może żadnej
#pcmasterrace
  • 11
czyli jeśli nie mam zamiaru nic samemu podkręcać to dokładając te np. 1000 złotych otrzymam tylko marginalną różnicę w fpsach i potencjał do ewentualnego samodzielnego podkręcania, dobrze zrozumiałem? a i chłodzenie ewentualnie
@aa-aa: chłodzenie i kultura pracy akurat jest bardzo ważna, bo jak odpalisz bardzo wymagjący tytuł np RDR2 to na 2 wiatrakach będziesz miał 85 stopni i dużo hałasu.

Druga sprawa to jakość wykonania, tanie karty mają kiepskiej jakości łożyska i wiatraczki w chłodzeniu więc potrafią być zdecydowanie głośniejsze.

tldr: kup PNY, Asus TUF, MSi Trio, Gigabyte - i bedziesz pan zadowolony
@aa-aa: protip jaki model chcesz kupić? Sprawdź jego ostatnie review na techpowerup i porównaj jakośc modeli w kwestii kultury pracy. Imho dopłcanie 1000zł do MSI Strix który generuje by default 2fps więcej to bez sensu xD
@aa-aa: dopłatę w granicach ~300zł warto rozważyć bo można zyskać cichszą i lekko(tak naprawę pomijalnie) wydajniejszą kartę. Ale 1000zł dopłaty to już bez sensu i zaraz można się zastanawiać czy nie dopłacić kolejnych 800zł do 4080 ( ͡° ͜ʖ ͡°)