Wpis z mikrobloga

#gry #satisfactory
Gram sobie od 4 dni i strasznie wciągające to jest. Staram się nie oglądać żadnych poradników na youtube, żeby nie tracić satysfakcji z samodzielnego kombinowania, ale interesuje mnie kilka kwestii.
Zaczynam sobie tworzyć powoli jakieś linie produkcyjne, które wytwarzają mi kilka różnych produktów.
1. Czy w późniejszym etapie gry pojawiają się jakieś lepsze rozwiązania z doprowadzeniem prądu do maszyn, czy cały czas jesteśmy skazani na te słupy, do których można podłączyć tylko 4 przewody?
2. Czy warto sobie składać gdzieś te sztaby metalu/miedzi z hut, czy nie będą one do niczego potrzebne i całość posyłać do następnych etapów produkcji?
3. I czy jest jakiś sposób na automatyczne dostarczanie paliwa do elektrowni, czy trzeba cały czas pilnować i ręcznie dorzucać?
  • 10
1. Czy w późniejszym etapie gry pojawiają się jakieś lepsze rozwiązania z doprowadzeniem prądu do maszyn, czy cały czas jesteśmy skazani na te słupy, do których można podłączyć tylko 4 przewody?


@potatowitheyes: jasne, są różne poziomy słupów z większą ilością przyłączy

Czy warto sobie składać gdzieś te sztaby metalu/miedzi z hut, czy nie będą one do niczego potrzebne i całość posyłać do następnych etapów produkcji?


@potatowitheyes: na początku można trochę,
masz przecież nieskończoną ilość do wydobycia rud i innych więc lepiej cisnąć do następnych etapów produkcji


@acidd: A tu mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem, że złoża się nie kończą w tej grze.

chodzi ci o biomasę? to na początku tylko ręcznie


@acidd: Tak, na razie tylko z biomasy wytwarzam prąd. No trudno, będzie trzeba pamiętać, żeby biegać i dokładać do pieca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jasne, są
ja niestety zacząłem oglądać filmy na YT albo let's play'e jakiś zapaleńców i zniszczyło mi to grę xD Dobrze robisz


@Sojer: Ja przed zakupem coś tam obejrzałem, żeby w ogóle zobaczyć co to jest za gra i wtedy już postanowiłem, że nie będę więcej oglądał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie kiedyś dojdę do takiego momentu, że nie będę ogarniał i gra zrobi się dla mnie zbyt skomplikowana,
A jak to będzie działało? Jak odblokuję to ulepszenie słupów, to będę mógł do tych starych więcej kabli dopiąć wtedy, czy będę je musiał wymienić na nowe, te lepsze?


@potatowitheyes: będziesz mógł je ulepszyć po prostu :) a czy będziesz musiał wymieniać to już niekoniecznie, no chyba, że będziesz przebudowywał fabrykę albo jej składowe to zdarzy ci się nie raz usunąć spory fragment bazy ;)

ps. jakby co to pytaj śmiało
ps. jakby co to pytaj śmiało


@acidd: Skoro nalegasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to po wczorajszej sesji mam jeszcze następne pytania, może będziesz mi w stanie odpowiedzieć.
Wczoraj odblokowałem sobie węgiel i ruszyłem na eksplorację wyspy w poszukiwaniu złoża i dwa razy zdarzyło mi się, że moja postać zablokowała się na jakimś krzaku/drzewie w taki sposób, że musiałem wczytywać ostatni zapis. To wyglądało tak,
To normalne, czy mam jakąś zbugowaną wersję?


@potatowitheyes: to raczej pech, albo wchodzisz tam gdzie nie trzeba (są później sposoby, żeby się oswobodzić)

Znalazłem też jakąś rozbitą kapsułę po drodze i wyświetliło mi się info, że żeby ją otworzyć to potrzebuję ileśtam energii, To jakaś zabawa na późniejszy etap gry?


@potatowitheyes: te kapsuły mają jeden rodzaj przedmiotu, który pomaga i urozmaica grę. Akurat trafiłeś na taki, który odblokowujesz odpowiednim napięciem.