Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@minor983: miala byc emisja nowych akcji, odcieta jest pewnie wartość PP, fakt ze 40procent to w #!$%@? dużo. Wasz makler albo pp pieniężny z automatu albo beda nowe pozycje w portfelu ktore bedzie mozna sprzedać albo wykorzystać, poszukaj informacji jakie sa warunki realizacji PP
@fogfogfog: sprawdz w aplikacji zakladke portfel, nowa pozycja powinna sie pojawic dzis lub jutro, ewentulanie zakladka finanse czy nie masz dodatkowych środków
@merho: na infolinii sympatyczna pani powiedziała, że nic nie wie w tym temacie i nie jest w stanie mi pomóc. środków dodatkowych nie ma, a w portfelu faktycznie pojawiła się nowa pozycja tui ex, w takiej samej liczbie akcji, co akcje właściwe, z kursem 0.00 (i jest ona nieklikalna). pożyjemy, zobaczymy XD
@merho @kujwdubie wg tego kurs aktualny pp to 4,74. w mbanku wisi ta dodatkowa pozycja z kursem 6.02 z datą 28.03. a liczba akcji przy nowej pozycji to 531, choć emisja chyba miała być maksymalnie w stosunku 8 nowych, na 3 stare.
nic już z tego nie rozumiem XD
czy na logikę wynikałoby z tego, że mogę albo kupić 531 nowych po kursie 4.74, albo sprzedać prawa po takim samym kursie?
@fogfogfog: komus xtb sprzedalo PP ciekawy jestem po jakiej cenie. Interesujace jest tez to po ile jest wykup nowych akcji, ratio 8:3 pewnie to przeliczają na zleceniu, ale wedlug jakiej ceny 5,55 na akcję? Jak tak w #!$%@? sie bie opłaca.
@fogfogfog: kwestai ile nowych akcji za to dostaniesz i za jaką cenę, wartosc PP zostalq odcieta od ceny regularnej, bylo okolo 16 przed wydaniem PP, po juz 8,4, teraz akcje tui poszly w dol o okolo 8-9procent spadla wiec i cena pp o tyle samo. Jednym slowem przywliej zakupu nowych akcji to cena pp odcieta z portfela plus dodatkowa oplata tj cena wykupu.
@merho: dlatego nie rozumiem, dlaczego tam nie jest napisane jaki jest wykup/jaka sprzedaż XD ciężko podjąć decyzję przy braku informacji. gdyby tak tylko była jasno określona liczba akcji, że można sprzedać za tyle/kupić za tyle... jeszcze pare dni jest, więc może ktoś ogarnie
ogólnie na ten moment kurs pp to równe 5, więc zakładając że tui po sezonie będzie miało dobre wyniki finansowe i nie zbankrutuje (a ja tak właśnie zakładam
@Samuraj_ze_Spychowa:no dobra, czyli jak rozumiem - sprzedając aktualnie akcje z pp mogę to zrobić zgodnie z aktualnym kursem akcji z pp, czyli na ten moment 4,08.
kupić je mogę po sztywnym kursie 5.50.
jak kupie akcje z tej emisji, to sprzedać na xetrze tak jak zwykle akcje sprzed emisji będzie można dopiero po 17.04 i liczyć, że kurs będzie wyższy niż 5.50 (aktualnie 7.40).
dobrze rozumuje?
@kujwdubie no ja też mam
@fogfogfog: przy takim gigantycznym rozwodnieniu akcji to wyruchali starych akcjonariuszy. Dużo osób miało średnio 2-3 euro co daje 20-30 po resplicie a teraz akcje znowu po 7 euro śmigają, prawa poboru też lecą na pysk
@Samuraj_ze_Spychowa: no to prawda, ale jak masz po 20 i uśrednisz tymi z poboru po 5.50, to średnią masz ~13, wciąż słabo i w tym roku nie ma szans, żeby wyjść na zero, ale przy dobrych wynikach na jesieni jakaś tam perspektywa na przyszłość jest XD na początku roku już była pompka +40% bez większego powodu, więc wszystko się może zdarzyć (ʘʘ)