Wpis z mikrobloga

Widziałem dzisiaj ten sfałszowany przez ruską propagandę filmik i postanowiłem sprawdzić co tam na ruskim pikabu o tym piszą. No niezłą mają pożywkę, przynajmniej kilka wpisów (nie wymyślili czegoś takiego jak duplikaty), filmik na głównej (a wojenne nie tak często tam trafiają), sto tysięcy wyświetleń pod jednym a komentarze to niezły festiwal obelg i aż żałuję, że popcornu sobie nie zostawiłem z wcześniej. Nawet trochę smiesznych tekstów o #rozowepaski poznałem. Na szczycie komentarzy najbardziej plusowane wpisy które mówią "co za zwierzęta" i inne takie ale oni też wyłapali, że to ściema i w nowszych komentarzach piszą, że to fejk, jeden z duplikatów nawet zedytowal tytuł, ale jak myślicie ilu z tych 100 000 wyhaczy tą wiadomość? W sieci już poszła propagandowa gadka, że Ukraińcy to zwierzęta, pierwsze złe wrażenie już poszło. Wygodne dla wielu będzie też milczenie bo co, przyznają się, że żołnierze kilkadziesiąt kilometrów od frontu urządzają sobie cyrk i okłamują ludzi? Przyznanie się do błędu jest w tym wypadku niepatriotyczne i antyrosyjskie. Każda informacja może być kłamstwem i ułudą, więc weryfikujmy je w miarę możliwości i nic nie uznawajmy za pewnik.


#ukraina #wojna #rosja #pikabu
Kagernak - Widziałem dzisiaj ten sfałszowany przez ruską propagandę filmik i postanow...

źródło: Screenshot_2023-03-27-22-11-46-53_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Widziałem dzisiaj ten sfałszowany przez ruską propagandę filmik

@Kagernak: no ale czego twój wpis dotyczy?
o czym tu mowa?
bo piszesz, i piszesz o jakimś wydarzeniu, czy informacji, no ale właśnie: konkretnie o czym?
  • Odpowiedz
  • 9
@M4rcinS: @dos_badass
Geolokacja stary. Już kilku ludzj wrzuciło informacje o faktycznej lokalizacji a ta jest sporo kilometrów na wschód od frontu. Piękne czasy, że nawet jak lokalizacja jest na zadupiu to da się to namierzyć. Dlatego często filmiki propagandowe wyglądają często na oczywiście sfabrykowane bo kamerzysta bez przerwy gapi się w ziemię i tylko co jakiś czas podniesie kamerę do góry. Tym razem było wystarczająco miejsc charakterystycznych na nieszczęście rosyjskiej propagandy.
  • Odpowiedz