Wpis z mikrobloga

Nie mogę spać to napiszę swój ostatni post na mikro. Jestem sfrustrowany obecna sytuacja w swoim życiu i państwie. Od kilku dni nie potrafię zasnąć, bo żyję w ciągłym stresie przez to co się dzięki wokół mnie. Ostatnimi czasy mam lekkie problemy w życiu prywatnym, które głównie wynikają ze zdrowia mojej rodziny oraz nadchodzących zmian, które czeka nasze społeczeństwo, Z każdej strony jestem bombardowany kolejnymi informacjami na temat nadchodzących wyborów. Jestem młodym człowiekiem, który tak naprawdę zaczyna dopiero dorosłe życie. Niestety, nie widzę obecnie żadnej innej możliwości niż tylko wyjechanie za granice. Mam w Polsce cele oraz mnóstwo przyjaciół i nie chciałbym tego zostawiać za sobą. z przykrością musze powiedzieć - nie widzę żadnej nadziei na lepsze jutro.
Chciałbym żyć w państwie gdzie ceny nie zmieniają się za każdym mrugnięciem oka. Chciałbym żyć w państwie gdzie nie boje się o swoją i moich bliskich przyszłość. Chciałbym wierzyć, ze nie pójdziemy droga Węgier oraz nie martwić się tym, że moja żona będzie mogło dokonać aborcji w momencie zagrożenia życia. Chciałbym żyć w państwie gdzie nie ma codziennego szczucia na każdego człowieka, który ma inne poglądy. Nadchodzące wybory będę najprawdopodobniej najważniejsze od powstania 3 RP. I o to moje opcje:

Koalicja obywatelska.
Szanuje pana premiera Tuska oraz uważam, że jest jednym z najlepszych obecnie polityków na naszej scenie, No ale do #!$%@? nędzy, jak można obiecać kolejne populistyczne programy. Patrze z zażenowaniem jak słyszę, że znowu będziemy musieli płacić za kolejne programy socjalne, które oni obiecują . W czasach recesji jest to ostatnia rzecz, o którą chciałabym się martwić. No może ratuje ich nowoczesna, która wchodzi w skład koalicji, ale oni tam nie maja nic do gadania.

Konfederacja
Ktoś mi odpowie, że alternetywą jest konfederacja. XD. Daleko mi do osoby wierzącej, a co dopiero do katolibana, ale może ich program wyborczy mnie przekona? Nie! Ich program wyborczy jest najbardziej fantazyjny ze wszystkich i najmniej prawdopodobny do zrealizowania. Nie będę się wchodził w szczegóły, bo nie mam na to sił, ale generalnie nie wierzę w ich cudowne uleczenie gospodarki.

Lewica
Może jakbym miał znowu 16 lat i wierzył w utopijną wizje świata to oddałbym na nich głos, ale mam 22. Na ich niekorzyść działa, że ani trochę nie są równouprawnieniem.

PiS
Wiadomo. #!$%@?

Holownik z al-Asadem
Kolejny dziwny wytwór, który skończy jak kukiz. Nie wiem w sumie co chcą zmienić albo co nie zmienić. Wielka zagadka. Kojarzę jedynie Szymona z tego, że wychyla głowę jak mu spadają słupki

Podsumowując, zmęczony jestem ciągłymi wojenkami na Twitterze i wykopie. Nie widzę dla siebie miejsca w internecie. Dlatego uciekam stąd i mam nadzieje, że detoks od internetu dobrze mi zrobi. Sorry za ten chaos, ale nie potrafię skleić myśli w jedną sensowną wypowiedź

#polityka #zalesie
  • 2