Wpis z mikrobloga

Mam zapytanie SQL (łącznie 4 join). Na dedykowanej aplikacji (klient w stylu SQL Management Studio) zapytanie wykonuje się ok. 70-80 sekund. Gdy puszczę to samo pytanie na Accessie (tabele połączone na ODBC) - oczywiście odpowiednio skonstruowane na głupi SQL Accessa - mieli niesamowicie długo, ponad 10 minut. Oczywiście wyniki są dokładnie te same.

Czy Access lub ODBC tak ma, czy powód jest jakiś inny, może kwestia konfiguracji? Zaznaczam, że zapytanie praktycznie jest to samo.

Żeby było ciekawie - gdy robię to samo zapytanie w PowerPivot (dodatek do Excela), wykonuje się całkiem szybko, czas porównywalny do oryginalnego klienta.

#access #sql
  • 5
@madspirit: ja nie mogę jej skompaktować - dane są na bieżąco zaciągane z serwera (tabele połączone), praktycznie mam tylko jedną tabelę w pliku accessa, stworzoną z kwerendy tworzącej tabelę (są to id, które wykorzystuję przy prawie każdym zapytaniu, więc chcę mieć je lokalnie). I tu przy okazji chyba odpada korzystanie z kwerendy przekazującej - bo nie mogę takiej kwerendy joinować z moją tabelą lokalną.

@msq: PowerPivot też przez ODBC, teoretycznie