Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki
Szukam z żoną auta i wybór padł na #5008 #peugeot drugiej generacji czyli SUV
Jako, że rynek aut używanych leży i kwiczy nie mamy za bardzo żadnej benzyny w automacie w tym co nas interesuje w wyposażeniu.
Więc patrzymy też na #diesel którego tam montują i wydaje się, że takie 180 KM powinno jakoś tego kolosa ciągnąć.

Teraz pytanie od kogoś kto nigdy dieslem nie jeździł.
Czego się spodziewać? Na jezdzie próbnej zdecydowanie czuć było że nie jest to ta sama kultura pracy co w benzynie w naszym aktualnym Audi. Również zauważyłem, ze silnik dość długo się nagrzewal w porównaniu z tym który mam

Charakterystyka użycia auta:
1x w tygodniu do roboty ~13km w jedna strone przez miasto gdzie sa momenty dość zakorkowane
2-3x w roku długa trasa 800km w jedna stronę czyli 1600km
Jakies wyjazdy na wakacje po 200-600km w jedna stronę raz w roku
Weekendowo różnie, trasy po 50km autostrada w jedna stronę, czasem dalej.
Planowany przebieg roczny 12-15kkm
Praktycznie brak używania na trasach poniżej 5km a jeśli już to bardzo bardzo sporadycznie

Obrazi się taki diesel na nas?
  • 8
@KurczakZRozna kiedyś dmuchałem i chuchałem bo diesel musi sie rozgrzać, bo to i tamto. Traktuje to dzisiaj tak samo jak benzyne, albo jak z wypożyczalni. Jak deszcz pada to do sklepu przy -10°C jechałem 100 metrów. W autach benzynowych już nawet 10 letnich masz koła dwumasowe, więc serwisy finansowo wyglądają podobnie. A możesz trafić tak, że polatasz tym przez 50 tys bezawaryjnie.

Ogolnie rzecz biorąc to nie mamy 2010 roku
Czego się spodziewać?


@KurczakZRozna: Różnych cen paliw w najbliższym czasie.

nie jest to ta sama kultura pracy


No i?

Również zauważyłem, ze silnik dość długo się nagrzewal


Tak, diesle mają dużo wyższą sprawność.

Obrazi się taki diesel na nas?


??? To jest urządzenie. To nie ma uczuć.