Wpis z mikrobloga

Mirki, wywęszyłam spisek. Zauważyliście, że teraz nie ma absolutnie nigdzie soku grejpprutfrutowego, ale z tych białych? Żabki, Lidle, Biedry, Lewiatany, zwykłe spożywczaki... Wczoraj się prawie nabrałam w sklepie obok mojej mamy, ale nope, pic rel. Już pomijam fakt, że w ogóle jak chciałabym kupić grejfpruta, to wszędzie są czerwone, ewentualnie znajdzie się pomelo. Co się stało? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#owoce #sklep #jedzenie #cojest
pieczarrra - Mirki, wywęszyłam spisek. Zauważyliście, że teraz nie ma absolutnie nigd...

źródło: temp_file.png4027521497421834499

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że teraz nie ma absolutnie nigdzie soku grejpprutfrutowego


@pieczarrra: z różowych też ciężko kupić. Jedyny sklep w jakim można kupić to Auchan. Ew. jeszcze w Aldi ale tam dużo droższy bo bezpośrednio tłoczony i do tego prawie nigdy go nie ma.
Kiedyś sok grejpfrutowy można było dostać prawie wszędzie, nawet w Bidronkach. Ale dla podniebień polackich plebejuszy jest za gorzki więc w sklepach został tylko rozwodniony nektarek z dowalonym cukrem.
siepan - >Zauważyliście, że teraz nie ma absolutnie nigdzie soku grejpprutfrutowego

...

źródło: s

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@siepan A to ciekawe. Widziałam z innych marek soki z różowych grejpfrutów, ale ich też jest coraz mniej faktycznie. Niemniej "ociepanie", szanuję za tę listę!

Dorzuciłabym do niej tymbark fit grejpfut-ananas, który był normalnie w sklepach 15 lat temu.
  • Odpowiedz
@pieczarrra: wtedy cała moja pisanina w tym wątku nie miałaby sensu. Z biedronek zniknął sok (marki własnej Riviva), ale nektar tej marki kupić można bez problemu nadal. Tak samo jak w praktycznie każdym innym sklepie gdzie właśnie nekarek z grejpruta Tymbarka też na półkach się znajduje. Nektary z czarnej porzeczki lub ananasa również są od ręki w każdym sklepie, po co więc bym soki z tych owoców umieszczał na swojej liście
  • Odpowiedz