Wpis z mikrobloga

@Sin-: Gość narzeka na rosnącą polaryzację i staje w obronie tiktoka? xd
No tam to z pewnościa algorytmy mają fokus na rzetelne informowanie cię o świecie i tylko dobre Chińczyki pozwalają na wolność słowa biednym Amerykanom. Tak było
@aegispolis: Ale nie jest tak jak powiedział? Nie było ruchu Occupy Wall Street a potem nie przekształciło się to w wojnę pomiędzy skrajną lewicą a skrajną prawicą i dzięki temu przestaliśmy ze sobą rozmawiać?
I jedne kto na tym zyskał to elity które nie dość, że nie zostały rozliczone to pozwala im się dziś robić co chcą bo społeczeństwo jest już tak podzielone że nie myśli racjonalnie. U nas przecież jest
@Sin-: Świetne. 100% prawdy, zwłaszcza jesli również w Polsce pamięta się czasy kiedy nikt na siebie nie naskakiwał i nie było wojny 'prawacwo-lewactwo'' jakoś... 10 lat temu, może ciut więcej. Nie mam pojęcia co tak nagle spolaryzowało naród, pozostaje się tylko domyślać... ludzie żyli jak w letargu przez ostatnią dekadę...
@Sin-: Rozwój internetu bardzo przyczynił się do wzrostu takiej polaryzacji. Właśnie te kilkanaście lat temu internet był dużo lepszym miejscem na wymianę poglądów, zainteresowań itp. Teraz to ciągła walka, dezinformacja, farmy trolli i krótkie filmiki jak na TikToku. Chiny są przeciwnikiem USA w długoterminowej perspektywie i myślę, że chcą też tym uderzyć w nich. Ogólnie rzecz biorąc uważam, że obecna polityka i demokracja totalnie nie nadąża z rozwojem internetu i wszystkimi
@eeehhh: No właśnie czasami wydaje mi się, że specjalnie mamy ze sobą nie rozmawiać aby inni mieli paliwo. Straszne to jest, że ruchy skrajne są obecnie na piedestale.

@placus27 Zmierzamy w kierunku kontroli. Coś jak z dzisiejszą TV. Wkrótce będziesz miał jeden kontrolowany przekaz i tyle. Zobacz jak rządzący są nerwowi jak są transmitowane protesty w Internecie. Nie mają nad tym kontroli i będą przemycać powoli ograniczenia. Już są przebąkiwania i
@Sin-: Też mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że mądre przeprowadzenie tego może przywrócić właśnie odpowiedni porządek w sieci chociaż w pewnym stopniu. Tzn żeby nie była zalana spamem, botami i troll kontami. W pewnym sensie weryfikacja tego co ktoś publikuje w internecie i powiązanie z prawdziwą osobą może być zmianą na plus. To cholernie trudny temat i nie wiem czy ktoś przeprowadzi to odpowiednio. Ogólnie pewnie zdrowe regulacje to