Wpis z mikrobloga

#laptopy #pustulkowelaptopy #hp #elitebook
Do tej pory miałem della ze stacją dokującą i tam zawsze sytuacja wyglądała tak, że zasilacz z lapka pasował do stacji. Teraz mam HP 840 G5 i nie dość, że stacja zakrywa gniazdo ładowania w lapku, to nie pasuje do stacji (hp ultraslim 2013). To normalne, że w HP trzeba mieć osobny zasilacz do stacji? Z ciekawości: jak jest w Lenovo Thinkpad?
  • 7
jak jest w Lenovo Thinkpad?

@GRBAS:
W starszych (np x250) zasilacz pasuje taki sam, ale stacja blokuje port zasilania laptopa.
W nowszych (np t480) jest usb-c, więc nie ma żadnych problemów.
@GRBAS: może stacja od starszych lapkow jest? Nie wiem jak w Lenovo, ale oni to się dość konsekwentnie jednego wtyku trzymają, ale w dellu było nawet tak że laptop i stacja miały taki sam wtyk, ale dock wymagał zasilacza wyższej mocy niż ten dołączony do laptopa. Z resztą chyba Dell sprzedawał docki tylko w komplecie z zasilaczem
@wypokowy_expert: Zwracałem uwagę na opis stacji dokującej i w tym Hp jest bardzo duży przekrój pasujących modeli. Ogólnie stacja działa z laptopem, ale ładować się nie da przez nią
@Vasek: A to jednak wolę dokupić osobno pasujący zasilacz, bo te na usb C nie mają opcji podłączania na wciśnięcie laptopa w stację