Wpis z mikrobloga

#factorio jak to gowno pokonać za każdym razem się poddaje gdy np mam nowe piece i cała linia przepalanką idzie do rozwalenia bo maja 3x3 a nie 2x2 albo gdy osiągniesz nowe kable to już niebootrzbeujesz odstępu pomiędzy piecykami na kafle i tu pytanie ma ktoś jakieś porady jak zacząć żeby milion razy nie przebudowaywac bazy
  • 18
#factorio jak to gowno pokonać za każdym razem się poddaje gdy np mam nowe piece i cała linia przepalanką idzie do rozwalenia bo maja 3x3 a nie 2x2 albo gdy osiągniesz nowe kable to już niebootrzbeujesz odstępu pomiędzy piecykami na kafle i tu pytanie ma ktoś jakieś porady jak zacząć żeby milion razy nie przebudowaywac bazy


@Hubercikus: Ta gra polega na przebudowywaniu bazy i jej udoskonalaniu. Jak nie chcesz tego robić
@Sababukin: tylko właśnie że nie umiem lepiej planować xD rozwiązanie niby dobre to przenoszenie bazy w nowe części mapy bo niszczenie kilku tysięcy maszyn tylko po to żeby usprawnić działanie mocno mnie meczy
@Anonalia: Do elektrycznych
1) nie trzeba dostarczać paliwa, co upraszcza logistykę -- można robić smelting on site przy złożasz żelaza/kamienia/miedzi
2) można wsadzić moduły przyspieszając/zwiększając produktywność/zmniejszając zanieczyszczenia, co w przypadku megabazy ma wpływ na UPS.
@Hubercikus generalnie to mapa jest tak duża, że nie musisz ulepszać starej części bazy tylko możesz zbudować się nieopodal i dalej dostarczać surowce (bądź zacząć nowa lepszą produkcję obok). W momencie jak już wystartujesz z ulepszona to stara usuwasz, albo odpinasz od dostaw i stoi sobie taką opuszczona :)
no tu mój błąd bo pol mapy jest w betonie i kilka godzin czekania aż to zbiorą to tragedia xD


@Hubercikus:

Masz white i black liste. Możesz kazać robotom podnosić przy dekonstrukcji tylko określone rzeczy albo żeby określonych nie ruszały. Wrzuć beton na blackliste i po problemie. Potem jak zbiorą to co istotne to możesz kazać podnosić beton. Zbudujesz bazę nową i akurat wrócisz na pozbierany beton.
@Hubercikus: Nie wiem czy jest ci znana koncepcja mainbusa (Po tylu godzinach powinna) wtedy możesz bez problemów dokładać, rozwalać, dodawać a wszystko i tak leci jedną linią do której możesz podłączyć dziesiątki pobocznych jako uzupełnienia jak masz braki.