Wpis z mikrobloga

#sieci #internet #swiatlowod #tmobile
Mirki, pytanie za sto punktów.
Mam u siebie dołączony światłowód do mieszkania, na końcu przewodu stoi sobie grzecznie router z modemem Sagemcom F@ST 5670 TMPL.
No działa, ale telekom nie udostępnia żadnej opcji wejścia i własnej konfiguracji na tym routerze. Co mi lekko przeszkadza.
Pytanie moje jest czy istnieja routery z modemami światłowodowymi które można dostać za sensowne pieniądze na wolnym rynku? No i czy telekom zezwoli na dołączenie i skonfigurowanie sobie takiego cudaka?
  • 10
@Wiskoler_double wątpię, prawdopodobnie jak się podłączysz światłem do nowego routera to będziesz miał inną konfigurację niż isp zakłada przez co nie dostaniesz dostępu do usługi. jak sobie kiedyś taki router przywróciłam do fabrycznych to cały weekend nie miałem imernetu.
@Wiskoler_double: Normalnie. Dostawca ma prawo do tego, aby nie udostępniać loginu i hasła do routera w celu modyfikacji. Jakoś mi przeszło. Chyba, że zadzwonisz po nich, aby przyjechali i pokażesz im co byś chcial zrobić, to wtedy może :D
@Monsanto93: Ale u mnie nie ma na stronie routera (192.168.1.1) żadnego panelu do zalogowania. Tylko informacja kim on jest, co działa i co nie działa i koniec.
Telekom twierdzi że można zarządzać siecią poprzez aplikację na telefonie, tam znowu niczego nie ma poza opłatami i możliwością zmiany nazwy dla tego połączenia. Jak pytałem na infolinii to najpierw było że moge się zalogować na router poprzez strone typu mojewifi.t-mobile.pl - potem padło
@Wiskoler_double: co to niby znaczy nie dziala? tmobile mialo portal online ktory pozwala w ograniczony sposob skonfigurowac router, nigdzie go nie ma?
mozesz sprobowac od nich wydebic ONT i skonfigurowac wlasny router, podobno ustawienie jest podobne do orange ale raczej tego nie ogarniesz, plus musisz miec ONT. z tego co widzialem tmobile robi podobnie jak Orange czyli swiatlowod wchodzi do routera jak z Funboxem od Orange, kiedy zawsze stawiali ONT, widac
@krzywy_kanister: Pomoc techniczna rozkłada ręce i tyle. Stwierdzili że ten router już nie obsługiwany przez stronę i tyle. Mam sobie zainstalować apke na telefonie i tam będę miał podstawową konfigurację. Na moje stwierdzenie ze w apce to mam tyle samo co i na stronie rozłożyli ręce, przyjeli zgłoszenie i tyle.